iswinoujscie.pl • Czwartek [15.10.2020, 14:20:39] • Świnoujście

Otrzymaliśmy 200 szczepionek. Czekamy na resztę

Spośród 2200 zamówionych szczepionek do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły dotarło 200 sztuk. Trafią one do osób najbardziej obciążonych jednostkami chorobowymi: najstarszych seniorów w naszym mieście oraz pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Czekamy na pozostałe szczepionki.

Przypomnijmy, że 2200 szczepionek zostało zamówionych w ramach realizacji programu polityki zdrowotnej Gminy Miasto Świnoujście pn: ”Program szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców miasta Świnoujście w wieku od 60 roku życia”. Organizator szczepień wraz z wykonawcą podjęli decyzję o przeznaczeniu wspomnianych 200 szczepionek na rzecz najstarszych mieszkańców miasta i pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Świnoujściu. To populacja osób najbardziej obciążona jednostkami chorobowymi.

Seniorzy z roczników 1921-1929 są zapraszani pisemnie na wskazany termin celem wykonania szczepienia. Podajemy dwa terminy do wyboru. Najstarszych mieszkańców w wieku 100 lat (rocznik 1920) personel szpitala zaszczepi w domu.

Czekamy na resztę zamówionych szczepionek. O akcji szczepień będziemy informować przez stronę internetową szpitala, fanpage na Facebooku oraz lokalne media

źródło: szpital-swinoujscie.pl

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/67772/