iswinoujscie.pl • Środa [14.10.2020, 15:11:14] • Świnoujście

Discovery Channel wyemituje program o zatonięciu promu Heweliusz

Jak informuje Marta Jerzykowska z TVN, stacja Discovery Channel nakręciła 6-odcinkowy serial dokumentalny o największych polskich katastrofach. Jeden z odcinków traktuje o zatonięciu promu Jan Heweliusz.

"Stacja Discovery Channel stworzyła autorską, rzetelną dokumentację największych polskich katastrof. Jest to wciągająca, edukacyjna, a także sensacyjna opowieść składająca się z 6 odcinków. Każdy poświęcony innemu wydarzeniu, w tym zatonięciu Promu Heweliusz w 1993.

To co wyróżnia tę serię na tle innych, to fakt, że twórcom udało się dotrzeć do wcześniej niepublikowanych materiałów oraz do osób, które były częścią tych wydarzeń – świadków, ratowników, lekarzy, rodziny i przyjaciół zmarłych, a także ocalałych. Każda tragiczna historia analizowana jest minuta po minucie przez uznanych ekspertów. Powstała z tego bardzo emocjonująca produkcja, której pierwszy odcinek na antenie już w poniedziałek 19 października.

Mamy więc niecodzienny dostęp do poruszających historii ludzkich, a także porządną dawkę wiedzy. Możemy udostępnić bohaterów pod rozmowy, materiały z odcinków, opisy zdarzeń z komentarzem eksperckim, zdjęcia. "

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/67588/