iswinoujscie.pl • Czwartek [10.09.2020, 08:38:23] • Świnoujście

Młodzi zawodnicy Prawobrzeża na podium

Młodzi zawodnicy Prawobrzeża na podium

fot. Organizator

W niedzielę 06.09.2020 zawodnicy KS Prawobrzeże grupy Orlik Młodszy wzięli udział w Mistrzostwach Funino 2020 organizowanym przez Akademię Piłkarską RCR Międzyzdroje. Turniej skierowany był do zawodników i zawodniczek rocznika 2012 i młodszych.

Z zaproszenia skorzystało 8 drużyn z województwa zachodniopomorskiego:
Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Akademia Piłkarska RCR Międzyzdroje, Akademia Piłkarska Szczecinek, Arkonia Szczecin , Football Academy Gryfice, Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście, Smyk I Stargard, Smyk II Starard.

Przez cały dzień zmagań mogliśmy podziwiać wiele pięknych akcji zakończonych spektakularnymi bramkami. Rozegrano 28 meczy, każdy po 10minut. Każda drużyna rozegrała 70min w systemie „każdy z każdym". Spotkania odbyły się na małych boiskach w grze 3v3 na cztery bramki.

Młodzi zawodnicy Prawobrzeża na podium

fot. Organizator

Drużynę KS Prawobrzeże reprezentowali:
Auguścik Tymoteusz, Butkiewicz Paweł, Kierepka Filip, Lewandowski Filip, Polakowski Jędrzej, Ryfczyński Michał oraz Szoda Kacper.

Młodzi piłkarze KS Prawobrzeże na boisku poradzili sobie rewelacyjnie pokonując wszystkich swoich przeciwników z wyjątkiem triumfującej Arkonii , która nie przegrała żadnego meczu. Chłopcy zdobyli w pięknym stylu 28 goli co jest świetnym wynikiem zważając na bardzo wysoki poziom wszystkich drużyn. Dzięki swoim umiejętnościom uplasowali się na zaszczytnym drugim miejscu.
Turniej dostarczył kibicom wielu emocji a kulturalny doping rodziców dodawał skrzydeł naszym zawodnikom.

Wszystkie mecze rozegrane były na 100%. Rywalizacja między drużynami była bardzo zaciekła, ale utrzymana w duchu 'fair play'. Była radość, były łzy, dużo uśmiechów ale również piłkarska złość. Każdy z zawodników oraz trenerów otrzymał pamiątkowy medal a pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pucharami. Organizatorzy wyróżnili również 4 najlepszych zawodników turnieju wśród których znalazł się nasz Michał Ryfczyński.

Młodzi zawodnicy Prawobrzeża na podium

fot. Organizator

Końcowa klasyfikacja:
1. Arkonia Szczecin
2. KS Prawobrzeże Świnoujście
3. FA Gryfice
3. AP Szczecinek
5. AP Kotwica Kołobrzeg
6. Smyk II Stargard
7. Smyk I Stargard
8. AP RCR Międzyzdroje

Organizator

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/67225/