iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.09.2020, 21:12:59] • Świnoujście

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

Mieszkańcy Świnoujścia w wieku od 60 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepieniach przeciw grypie. W Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zostanie przygotowanych 2200 szczepionek.

Kulminacyjny moment sezonu grypowego w naszym kraju występuje między styczniem a marcem, dlatego aby zabezpieczyć się i uniknąć choroby, należy szczepić się już jesienią. Miasto kolejny raz realizuje program polityki zdrowotnej pn. „Program szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców Świnoujścia w wieku od 60 roku życia”. Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. będzie informować o terminie rozpoczęcia szczepień, przeprowadzać działania edukacyjne, sprawdzać stan zdrowia osób chętnych do zaszczepienia i wykonywać szczepienia.

Na realizację programu szczepień w 2020 roku Miasto przeznaczyło 99.000,00 zł. Ta kwota wystarczy na zaszczepienie 2200 osób. Szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego. O przyjęciu do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, ale skorzystać z niego będą mogły osoby, u których nie ma przeciwskazań do realizacji szczepień.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/67132/