iswinoujscie.pl • Niedziela [26.07.2020, 14:03:11] • Świnoujście

Mecz z Gwardią Koszalin pokazał charakter drużyny „Floty”

Mecz z Gwardią Koszalin pokazał charakter drużyny „Floty”

fot. Robert Ignaciuk

Przygotowująca się do ligowych pojedynków drużyna MKS „Slota" Świnoujście zremisowała z zespołem z Koszalina. Rywalizacja obfitowała w wiele emocjonujących sytuacji.

Spotkanie rozpoczęło się nieszczęśliwie dla zespołu ze Świnoujścia. Już w 3 minucie meczu w polu karnym Floty znalazł się Grela i uderzył piłkę w stronę bramki „Floty". Interwencja bramkarza okazała się tak niefortunna, że piłka wpadła pod poprzeczkę naszej bramki. Szybka utrata gola nie zdeprymowała jednak biało-niebieskich. Nie minęło 5 minut jak Tarasewicz przepięknym strzałem z dystansu wyrównał stan meczu. Kolejną bramkę zdobył, pamiętany jeszcze ze świetnych występów w barwach „Floty" Daniel Chyła. Tym razem, jako napastnik gości. W 32 minucie wykonywał rzut karny podyktowany za faul Batkowskiego na Greli. Chyła uderzył pewnie przy prawym słupku dając prowadzenie Gwardii.

Mecz z Gwardią Koszalin pokazał charakter drużyny „Floty”

fot. Robert Ignaciuk

„Flota" kontratakowała ale gorzej było ze skutecznością. Udało się dopiero w 38 minucie gry gdy Iskra odebrał dokładne podanie od Staniszewskiego i w sytuacji sam na sam z Hartlebem uzyskał wyrównanie.

Druga połowa meczu przyniosła jeszcze obu drużynom kilka szans na zmianę wyniku. Trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka spotkanie usatysfakcjonowało kibiców „Floty" Drużyna pokazała charakter i udowodniła, że w III lidze może walczyć i pozytywnie zaskakiwać. Trzymamy kciuki!

Mecz z Gwardią Koszalin pokazał charakter drużyny „Floty”

fot. Robert Ignaciuk

0-1 Jeremiasz Grela 1-1 Grzegorz Tarasewicz 1-2 Daniel Chyła 2-2 Paweł Iskra

Flota Świnoujścia - Daniel Kusztan, Adrian Kołat (75 Aleksander Cieślik), Dmytro Szewczuk, Michał Stasiak, Mariusz Bedliński, Mateusz Bątkowski (46 Mariusz Helt), Dawid Adamski, Grzegorz Tarasewicz, Konrad Prawucki, Damian Staniszewski (90+1 Patryk Harkot), Paweł Iskra.
Trener- Jerzy Rot.
Kierownik drużyny- Lech Nowak.

Gwardia Koszalin - Adrian Hartleb (85 Dawid Skoczyk), Daniel Wojciechowski, Jakub Czyżewski, Fabian Walaszczyk, Adrian Pytlewski (90 Kacper Grygiel), Daniel Chyła, Jakub Kopacz (56 Szymon Chać), Cezary Bać, Jeremiasz Grela (85 Maciej Bachleda), Gabriel Szygenda (77 Dawid Rybacki), Piotr Sulima (70 Adam Gross).
Trenerzy- Łukasz Drożdżal, Tomasz Krzywonos, Daniel Wojciechowski, Adrian Hartleb.
Kierownik drużyny- Paweł Marczak.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/66547/