iswinoujscie.pl • Wtorek [07.07.2020, 12:47:51] • Międzyzdroje

Miedzyzdroje: Od roku w Bałtyckim Parku Miniatur w Polsce jest Fort Trump. Zobacz film!

Miedzyzdroje: Od roku w Bałtyckim Parku Miniatur w Polsce jest Fort Trump. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach został otwarty w kwietniu 2015 roku. Na jego obszarze zlokalizowane są, sporządzone w skali 1:25, miniatury budowli z dziewięciu państw leżących nad Morzem Bałtyckim. Od roku dodatkową atrakcją jest miniaturowy Fort Trump z oryginalnymi gadżetami prosta ze Stanów Zjednoczonych.Jeśli zastanawiasz się co warto zwiedzić w Międzyzdrojach, zapraszamy Cię do odbycia niezwykłej podróży w 45 minut dookoła Bałtyku. Podczas wizyty w Bałtyckim Parku Miniatur, spacerując wzdłuż miniaturowego wybrzeża Bałtyku, przemierzysz granice wszystkich państw leżących nad Bałtykiem. Jednak, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej atrakcyjna przygotowaliśmy modele najciekawszych zabytków i latarni morskich w skali 1:25 pochodzących z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii, o historii których opowie Ci kadra naszych przewodników. Rok temu doszedł jeszcze Fort Trump z Pomorza, którego obiecał nam żartobliwie prezydent Andrzej Duda. Zadbaliśmy o zachowanie wszystkich detali, zlecając przygotowanie miniatur najlepszym pracowniom modelarskim. A na deser przygotowaliśmy makietę miniaturowych kolejek, które na powierzchni 500 m2 nie pozwolą oderwać od siebie wzroku Małych i Dużych.

Wybrana tematyka, umieszczenie modeli zgodnie z rzeczywistym miejscem ich lokalizacji oraz miniatura Morza Bałtyckiego czyni Bałtycki Park Miniatur jedynym i wielokulturowym. Nikt inny wcześniej nie podjął się takiego zadania, a kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych gości jest dla nas wystarczającym uznaniem i motywacją do dalszej rozbudowy parku.

Wyrażamy nadzieję, że Bałtycki Park Miniatur rozbudzi Twoje zainteresowania historyczno – geograficzne, zarazi Cię pasją do podróży i odwiedzenia poznanych tu miejsc w rzeczywistości. To dopiero początek Bałtyckiego Parku Miniatur, który nadal będzie rozbudowywany tak, aby stać się najpiękniejszym parkiem miniatur w Polsce. Już teraz eksperci zaliczają Bałtycki Park Miniatur do grona najlepszych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego.

A.R.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/66067/