iswinoujscie.pl • Poniedziałek [30.03.2020, 07:48:59] • Polska

Zdalni i zdolni – 2 miliony osób na gov.pl/zdalnelekcje

Zdalni i zdolni – 2 miliony osób na gov.pl/zdalnelekcje

fot. Organizator

Potęgowanie potęgi, wzbudzanie przepływu elektrycznego, czy pisownia połączeń literowych – co to takiego? To propozycje zdalnych lekcji na najbliższy tydzień. Na portalu gov.pl/zdalnelekcje czeka już przykładowy „plan lekcji" na najbliższe pięć dni.

Nasz portal ma już dwa tygodnie.

- Od tego czasu odwiedziło go 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon strony – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Mam plan

Nasz portal zmienia się niemal każdego dnia. Stale uzupełniamy go nowymi materiałami, zbierając w jednym miejscu treści, które mogą się przydać podczas zdalnego nauczania. Nic nie narzucamy. Dajemy nauczycielom pełną dowolność w ich doborze. Aby ułatwić wyszukiwanie grupujemy treści na dwa sposoby.

Pierwszy - w podziale na etap nauczania i na przedmioty.

Drugi – układamy materiały w swoisty „plan lekcji" na dany tydzień. Co przygotowaliśmy na najbliższy?

Drugoklasiści ze szkół podstawowych dowiedzą się skąd wiemy, co jest pod wodą. Piątoklasiści - poznają rodzaje i właściwości drewna i materiałów drewnopochodnych. Szóstoklasiści – poćwiczą pisownię połączeń literowych en, em, on, om, a ósmoklasiści dowiedzą się co nieco o wzbudzaniu prądu elektrycznego. Dla licealistów przygotowaliśmy wciągające ćwiczenia z języka angielskiego.

- Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały . Pomagają nam w tym eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK – mówi minister Marek Zagórski. – Tylko przez ostatnie 14 dni opublikowaliśmy tam 3616 materiałów. Wkrótce kolejne - dodaje szef MC.

WAŻNE! Wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne!

Wiem jak

Materiały to jedno. Druga sprawa, ważna szczególnie dla nauczycieli, to narzędzia do zdalnej pracy z uczniami. W tym też chcemy pomóc.

W naszym poradniku Nauczycielu, poprowadź lekcje online piszemy o łatwo dostępnych, bezpłatnych rozwiązaniach internetowych, które pozwalają na bycie w kontakcie z uczniami. Ten poradnik także stale go uzupełniamy, dlatego warto tam regularnie zaglądać.

To nie wszystko. Wspólnie z NASK przygotowaliśmy proste tutoriale, w których krok po kroku tłumaczymy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje.

Przenieś lekcje na... - obejrzyj nasze tutoriale.

Wszystkie pomocne materiały można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce Zdalna klasa.

Po lekcjach

Zdajemy sobie, że ten czas jest trudny dla wielu z nas – nie tylko nauczycieli, ale i uczniów. Dlatego zależy nam, aby minął możliwie najaktywniej i najciekawiej, ale... w domu! Dlatego przygotowaliśmy coś specjalnego.

Grarantanna Cup to pierwszy, ogólnopolski turniej e-sportowy na taką skalę. Zapisy ruszyły w sobotę (28 marca), a pierwsze turnieje startują w środę (1 kwietnia).

- Organizujemy ten turniej z myślą o uczniach. Wiemy, że dla nich to także niełatwy czas. Zapewniamy dobrą zabawę, emocje i nagrody. Nie tylko indywidualne, ale i dla szkół, które będą reprezentować – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Przez najbliższy miesiąc zorganizujemy turnieje w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Wybór nie jest przypadkowy – to jedne z najpopularniejszych gier na świecie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Turnieje będą się odbywały na platformie ESL Play. Przewidzieliśmy rozgrywki indywidualne, ale i zespołowe. To na tej platformie prowadzimy też zapisy do turniejów. Chcąc wziąć w nich udział - zawodnik lub drużyna powinni założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę.

Zapisujcie się i grajcie! I najważniejsze - #zostanwdomu!

Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/64711/