Kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski z sekcji prasowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża twierdzi, że na chwilę obecną do Flotylli nie wpłynęło żadne zgłoszenie o zatopionych przedmiotach wybuchowych i niebezpiecznych.
- Chciałbym nadmienić, że siły 8.FOW nie prowadzą w tym rejonie poszukiwań, a mniejsze obiekty wydobywane są z dna bezpośrednio przez firmę realizującą umowę z Urzędem Morskim – dodaje kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.
- Szczątki barki z amunicją zostały zlokalizowane w tym miejscu w 2015 roku, podczas prowadzenia prac związanych z modernizacją umocnień brzegowych kanałów Piastowskiego i Mielińskego – informuje rzecznik Urzędu Morskiego w Szczecinie Ewa Wieczorek, którą poprosiliśmy o informacje. – Wydobyta wówczas amunicja została przekazana do Patrolu Rozminowania Marynarki Wojennej.