"Cuda" w świnoujskich inwestycjach - odcinek 1 – tak o tej niezwykłej inwestycji pisze radna Joanna Agatowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. -Wracam do tematu niekończącej się przebudowy ul. Batalionów Chłopskich. Ulicy o długości ok. 200 metrów, która to inwestycja ciągnie się już prawie 1 rok!!!! i która jest mega kosztowna - gdyż remont tej króciutkiej uliczki przed przedszkolem nr 3, okazuje się, że kosztuje (po 3 aneksie!) już 2 324 641,74 zł! (czyli o 202 129,61 zł więcej niż kwota wynikająca z umowy!!!).
Radna udostępniła naszemu portalowi tłumaczenia zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej, które mają wyjaśnić konieczność kolejnego aneksowania umowy i wzrostu ceny.
- Okazuje się teraz, że problemem najpierw były wpusty deszczowe a potem.... krawężniki (?!) – pisze Joanna Agatowska. – A ja się pytam wprost po raz kolejny: kto i dlaczego jest odpowiedzialny za tak nierzetelne i nieprofesjonalne projektowanie tej inwestycji? Za brak nadzoru nad jej realizacją? Za głupkowate powody przedłużania czasu realizacji, a nade wszystko płacenie dodatkowych pieniędzy z naszych podatków???
Z uzyskanej przeze mnie odpowiedzi wynika, że inwestycja ta ma zostać zakończona 31 lipca 2019 r. (!!!!) ale jednocześnie wskazuje się, że jest obecnie zrealizowana na poziomie 80% (?!). To się dopytam - jakim cudem te brakujące 20% zostanie zrealizowane w tydzień?
Jaki powód zostanie wymyślony do kolejnego przedłużenia terminu i być może wydania kolejnych pieniędzy ??????
Poniżej odpowiedź wiceprezydent Barbary Michalskiej z 22 lipca, którą otrzymała radna:
"Podstawowy zakres prac ujęty w umowie WlM151/2018 dotyczył odtworzenia konstrukcji istniejącej jezdni o nawierzchni bitumicznej (po starym śladzie) ul. Batalionów Chłopskich po robotach związanych z robotami sanitarnymi ZWiK tj. przebudowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz związanymi z przebudową kanalizacji deszczowej ulicy i nie obejmował wymiany istniejących krawężników.