XVIII Mistrzostwa Polski Skarbowców to:
– 11 dyscyplin sportowych!
– 3145zarejestrowanych uczestników!
– 215 jednostek KAS i MF!
Uczestników goszczą hotele w Świnoujściu. W nowo-otwartym hotelu Lazur przy ulicy Słowackiego 21 zatrzymał się Urząd Skarbowy Zwoleń, wśród których jest Pan Mariusz Synowiecki. Pan Synowiecki jest pasjonatem odtwarzającym ubiór husarza polskiego.
„Kopie skrzydlatych jeźdźców dosięgną cię, zanim zdążysz zrobić im jakąkolwiek krzywdę. Jeśli przetrwasz pierwszą szarżę, Polacy zaatakują ponownie. Nie obronisz się, nawet jeśli masz piętnastokrotną przewagę. A jeśli jest was stu na jednego husarza? Nie atakuj. Przegrasz.
Najskuteczniejsza jazda w dziejach świata powstała na naszej ziemi. Przez 300 lat broniła Rzeczpospolitej. Stanowiła jej kluczową siłę ofensywną i decydowała o jej najwspanialszych zwycięstwach. Na polach bitew wzbudzała strach i podziw. Choć zwykle mierzyła się z kilkukrotnie liczniejszym przeciwnikiem, niewielu potrafiło stawić jej czoła.”