iswinoujscie.pl • Piątek [29.03.2019, 11:33:14] • Świnoujście
Marek Kościółek, twórca Teatru Krzyk na Ukrainie

fot. Organizator
27 marca miałem zaszczyt doprowadzić do pokazu premierowego (zdjęcia ze spektaklu) w Mikołajewskim
Teatrze Dramaturgii Rosyjskiej na wschodzie Ukrainy. Przez ostatni okres mojego goszczenia na Ukrainie pracowałem razem z szóstką aktorów tego teatru:
Алёна Карай, Андрей Карай, Елена Кошевая, Анна Устинова, Василий Остафийчук oraz Eugeniy Bliumenfeld.
28 marca odbyła się zaś moje spotkanie autorskie (kilka zdjęć) w tymże teatrze z wykładowcami kilku uczelni w Mikołajewie, studentami oraz aktorami teatru.

fot. Organizator
Rozmawialiśmy o Teatrze Krzyk, autorskiej i eksperymentalnej pracy z zespołem teatralnym, a także o tożsamości polsko-ukraińskiej.

fot. Organizator
Moje korzenie bowiem są ukraińskie (babcia była Ukrainką). Spotkanie przygotował dr hab. Виктор Мозговой z Mikołajewa. Na spotkaniu była obecna m.in. dziennikarka, krytyczka i znawczyni literatury Людмила Томенчук,. Ukażą się dzięki niej wywiady ze mną i materiał ze spektaklu, spotkania etc. W Mikołajewie gościłem dzięki dyrektorowi tego teatru Артем Свистун. (Artemowi Swistunowi)