iswinoujscie.pl • Czwartek [28.02.2019, 06:57:07] • Świnoujście

Finanse, płace nauczycieli, woda i ścieki. Dziś sesja!

Finanse, płace nauczycieli, woda i ścieki. Dziś sesja!

fot. Sławomir Ryfczyński

Budżet gminy, prognoza finansowa gminy, przekształcenie Przedszkola Miejskiego nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 2, Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków, przekazanie aportem nieruchomości - to tylko niektóre z tematów, które zostaną podjęte na czwartkowej sesji.

Czwartkowa sesja rady miasta rozpocznie się o godz. 9. W porządku obrad znalazło się m.in. podjęcie uchwał o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy na rok 2019, a także dotyczącej wieloletniej prognozy finansowej gminy na lata 2019-2028.

Desygnowani będą delegaci do reprezentowania Świnoujścia w Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Radni wypowiedzą się też o zmianie statutu SPZOZ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Świnoujściu, przekształceniu Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” w Świnoujściu (zmieniona zostanie siedziba placówki z ul. Gdyńskiej 27b na ul. Bydgoską 15).

Przewidziano też podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 2 (zlikwidowane ma być drugie miejsce prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w budynku przy ul. Norweskiej 12). Rajcy pochylą się też nad projektami uchwał w sprawie: uzgodnienia realizacji inwestycji celu publicznego w obrębie strefy ochronnej pomnika przyrody; uchwalenia „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków”; wyrażenia zgody na przekazanie aportem nieruchomości w zamian za objęcie udziałów; umieszczenia nazwiska wnioskodawcy na liście osób oczekujących na zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego na czas nieoznaczony na rok 2019.

Swoje sprawozdanie za miniony rok przedstawi Społeczna Komisja Mieszkaniowa. Poznamy też sprawozdania dotyczące średnich wynagrodzeń nauczycieli w 2018 roku, z działalności Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Świnoujściu oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/58722/