iswinoujscie.pl • Czwartek [29.11.2018, 08:16:07] • Polska

Nowe mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia

Nowe mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia

fot. Organizator

Maluch po drugich urodzinach jest już dużym dzieckiem, jednak jego potrzeby żywieniowe wciąż znacząco różnią się od potrzeb osób dorosłych. Z myślą o najmłodszych, którzy otrzymują mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 3, Nestlé rozszerzyło dobrze znaną już rodzicom linię produktów. Powstało NAN OPTIPRO® Plus 4 przeznaczone właśnie dla maluszków po drugim roku.

NAN OPTIPRO® Plus 4
Specjalnie z myślą o maluszkach po drugim roku życia, które dotychczas karmione były mlekiem modyfikowanym NAN OPTIPRO® Plus 3 powiększono dobrze znaną już rodzicom linię - powstało NAN OPTIPRO® Plus 4. Zawiera ono wysokiej jakości białko OPTIPRO® oraz aktywne kultury bakterii Lactobacillus reuteri, takie jak w mleku mamy. W skład nowej kompozycji wchodzi również witamina D - składnik ważny dla prawidłowego rozwoju kości dziecka. Już 2 kubki
NAN OPTIPRO® Plus 4 wystarczą, by dostarczyć 85% dziennego zapotrzebowania dziecka na ten składnik. Produkt jest również źródłem immunoskładników – cynku, witaminy A i C, ważnych dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka. We wspominanej już porcji –
2 kubkach, zawarte jest 80% dziennego zapotrzebowania na witaminę A i 75% na cynk.
NAN OPTIPRO® Plus 4 stanowi kontynuację żywienia mlekiem NAN OPTIPRO® Plus 3.


Potrzeby żywieniowe dziecka po 2. roku życia
Pierwsze 3 lata życia to okres bardzo intensywnego wzrostu i rozwoju dziecka. Z dnia na dzień rodzice widzą, jak maluch nabywa nowe umiejętności i uczy się nowych rzeczy – bezbronny maluszek staje się już samodzielnym, jasno wyrażającym własne zdanie maluchem. Jego potrzeby żywieniowe wciąż jednak mocno różnią się od potrzeb dzieci starszych, a tym bardziej osób dorosłych.
Maluszek w trzecim roku życia potrzebuje każdego dnia tyle samo witaminy D, co osoba dorosła. Jeśli uwzględnimy masę ciała, jego zapotrzebowanie na ten składnik w przeliczeniu na kilogram masy ciała jest w przybliżeniu 4 razy większe niż u jego mamy czy taty.

Inne jest także zapotrzebowanie na inne składniki – maluszek potrzebuje ponad 2 razy więcej witaminy A, o 90% więcej witaminy C i ponad 30% więcej cynku w przeliczeniu na kilogram masy ciała niż jego mama. To bardzo duża różnica, szczególnie, jeśli wiemy, o ile większe są porcje żywności spożywane przez osoby dorosłe
od tych zjadanych przez maluszka w 3. roku życia. Ilość energii, jaką powinno przyjmować dziecko jest przecież znacznie, nawet 2-3 razy, mniejsza niż u dorosłych.

Zaspokojenie tych potrzeb możliwe jest wyłącznie, gdy jadłospis dziecka komponowany jest bardzo uważnie. Znajdować się w nim powinny przede wszystkim produkty o wysokiej gęstości odżywczej, czyli takie, które przy niewielkiej kaloryczności są bogate w ważne składniki odżywcze.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/57342/