#1 Wybieraj sprawdzonych producentów
Wieloletnia tradycja i sprawdzona jakość to dwa niezwykle istotne kryteria. Wybierając elementy wykończeniowe, dowiedz się, jak długo ich producent funkcjonuje na rynku. Poświęć nieco czasu na rozeznanie i sprawdź, jak na przestrzeni lat produkty, oferowane przez konkretną firmę, ewoluowały. Pozwoli ci to nie tylko zdobyć informacje o wprowadzanych innowacjach, ale również poznać wizję, którą producent realizował. Ważne jest również to, by zapoznać się z opiniami i komentarzami klientów w internecie. Pamiętaj jednak, by szukać ich na zaufanych i wiarygodnych portalach branżowych.
#2 Nie bój się pytać i radzić ekspertów
Analizując możliwości i alternatywy czerp z wieloletniego doświadczenia fachowców. Ich rady pomogą ci zdobyć rozwiązanie pasujące zarówno do twoich potrzeb, jak i do twojego domu. Nie miej oporów, by odwiedzić punkt sprzedaży wyłącznie w celu pozyskania informacji na interesujący cię temat. Wykwalifikowani specjaliści rozwieją twoje wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pytania. Jeżeli zależy ci na obejrzeniu np. konkretnego modelu drzwi lub profilu ramy okiennej, wcześniej zadzwoń i dowiedz się, czy w ekspozycji sklepu, do którego się wybierasz, znajduje się interesujący cię produkt.
#3 Wykańczaj energooszczędnie
Dom energooszczędny, to nie tylko taki, który jest przyjazny środowisku. To również taki, który wykorzystuje nowe technologie umożliwiające utrzymanie stałej i optymalnej temperatury wnętrz. Myśląc o temperaturze oczywiście w pierwszej kolejności myślimy o ogrzewaniu. I bardzo słusznie. Stanowi ono jeden z kluczowych elementów wykończenia budynku. Wybór systemu grzewczego powinien być dopasowany do wielkości domu oraz stylu życia domowników. Kaloryfery, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne lub ogrzewanie nadmuchowe – opcji jest sporo, istotne aby znaleźć tę odpowiednią dla konkretnego domu. Straty ciepła do otoczenia uda się zminimalizować tylko wówczas, jeśli na etapie budowy wybierzemy również energooszczędne okna. - Zarówno okna drewniane, jak i okna drewniano-aluminiowe skutecznie izolują wnętrze domu. Kluczowym jest wybór ramy – najlepszym okaże się połączenie szerokiego drewnianego profilu z odpowiednim pakietem szybowym. Zwracajmy uwagę na współczynnik Uw okna, który wskazuje ile ciepła „ucieka” z budynku w ciągu godziny – im niższy, tym lepiej dla naszego komfortu – podpowiada Mariusz Kubik, ekspert marki Urzędowski.
#4 Zadbaj o detale i styl
Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwoli ci cieszyć się każdą chwilą spędzoną w zaciszu swojego domu. Dopasuj charakter wystroju do własnych preferencji. „Ascetyczny” minimalizm, przytulny styl holenderski, eklektyczny styl francuski, dostojny styl angielski – wszystko zależy od tego, w jakiej przestrzeni czujesz się najlepiej. Pamiętaj również, że zastosowanie we wnętrzach naturalnych materiałów, takich jak drewno, sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Myśl o stylu wnętrza powinna towarzyszyć ci już w fazie projektowania budynku. Jego bryła, materiały wykończeniowe oraz otoczenie domu powinny być spójne z wystrojem wnętrz. Dzięki temu zachowasz harmonię.
#5 Sprawdź kompetencje swoich fachowców
Wybierając firmę do prac wykończeniowych postaw na „mistrzów” w swoim fachu. Kluczowe okażą się terminowość oraz solidność zaangażowanej ekipy. Przed podjęciem decyzji, zasięgnij opinii zaufanych znajomych oraz sprawdź rekomendacje i opinie na forach internetowych. Potencjał twojego pomysłu na dom, a także wszystkie zalety energooszczędnych rozwiązań oraz produktów najwyższej jakości, zostaną wykorzystane w pełni wyłącznie przez wykwalifikowanych fachowców. Natomiast brak wiedzy ekipy wykończeniowej może zepsuć nawet najbardziej interesującą wizję.
#6 Bądź na bieżąco
Wiedza na temat innowacyjnych rozwiązań okaże się przydatna, kiedy zechcesz zmodyfikować lub udoskonalić elementy wykończenia domu. Regularne wizyty na portalach branżowych i wnętrzarskich czy też lektura blogów oraz przeglądanie profili w mediach społecznościowych, pozwolą ci zdobyć wiele wspaniałych inspiracji. Obserwuj najnowocześniejsze rozwiązania, zdobywaj informacje na temat trendów i ciesz się solidnym wykończeniem swojego domu.
Źródło: Urzędowski