iswinoujscie.pl • Piątek [02.11.2018, 15:34:39] • Wolin

Dachowanie na „trójce”

Dachowanie na „trójce”

fot. Andrzej Ryfczyński

Nieuwaga i silne świecące słońce były przyczyną kolizji na DK nr 3.

W piątek 2.11. o godzinie 8.00. na krajowej „trójce” doszło do kolizji dwóch osobówek. Kierowca jadący ze Świnoujścia chciał w Trzciągowie zjechać do lasu w kierunku Warnowa. Kiedy zwolnił i zaczął skręcać, jadący za nim ford uderzył w jego przednie lewe koło. Uderzenie było na tyle silne, że w volkswagenie został uszkodzony drążek kierownicy. Ford stracił przyczepność i dachował lądując w rowie. Kierowcom nic się nie stało.

Dachowanie na „trójce”

fot. Andrzej Ryfczyński

Oba samochody potrzebowały pomocy drogowej. Kierowca forda wyjaśniał, że nie zauważył manewru skrętu jadącego przed nim pojazdu, bo akurat prosto w oczy świeciło mu słońce.

Dachowanie na „trójce”

fot. Andrzej Ryfczyński

W akcji brały udział trzy jednostki straży pożarnej: PSP z Międzyzdrojów i Ochotnicze Straże Pożarne z Dargobądza i Wolina.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/57005/