iswinoujscie.pl • Piątek [05.10.2018, 14:46:19] • Polska

Bez wysiłku, bez szelestu. Nowoczesne systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek

Bez wysiłku, bez szelestu. Nowoczesne systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek

fot. Organizator

Jest wiele sposobów na to, by ułatwić sobie codzienną pracę w kuchni. Można dokładnie rozplanowywać układ kluczowych sprzętów i stref pracy, a także zadbać o funkcjonalne akcesoria. Można też sięgnąć po rozwiązania mniej oczywiste, a jednak gwarantujące wygodę i oszczędność czasu, takie jak systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad, dostępne w ofercie polskiego producenta, firmy REJS.

Jeszcze do niedawna systemy elektrycznego wspomagania otwierania były uznawane przez wiele osób za zupełnie niepotrzebny w kuchni gadżet. Wszak cóż może być trudnego w otwarciu szafki czy szuflady?

Naciśnij i otwórz
Dziś mechanizmy te swoją funkcjonalnością zdobywają serca kolejnych użytkowników, stając się pożądanym, a niekiedy wręcz nieodzownym elementem wyposażenia meblowej zabudowy. Jak nie docenić wygody jaką oferują? Zwłaszcza wtedy, gdy pracując w kuchni mamy zajęte lub brudne obie ręce i nie możemy otworzyć frontu bez jego ubrudzenia, odkładania trzymanych przedmiotów lub proszenia kogoś o pomoc.
- Zasada działania mechanizmów wspomagania jest bardzo prosta. Wystarczy lekko nacisnąć front kolanem, łokciem czy biodrem, a otworzy się on praktycznie samoczynnie. Z kolei dłuższy dotyk – na przykład gdy opieramy się o szafkę - jest inaczej interpretowany przez system i nie inicjuje ruchu – wyjaśnia Damian Rybak, specjalista ds. technicznych firmy REJS. - System jest przydatny także przy zamykaniu szafek – nawet tych górnych, w których front uchyla się ku górze. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i szafka zamknie się sama. Już nie trzeba przysuwać krzeseł, czy wyciągać ramion – dodaje ekspert z firmy REJS.

Do szafki, szuflady i lodówki
Systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się w szafkach i szufladach różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Ich zastosowanie pozwala na wysunięcie bez wysiłku nawet ciężkiej szuflady z systemem segregacji odpadów albo dużego, wysokiego cargo (także takiego o ładowności 90 kg). Z powodzeniem można je też stosować w przypadku drzwi lodówki lub zmywarki w zabudowie. Zastosowanie dobrej jakości prowadnic gwarantuje płynny ruch, a mechanizm cichego domyku – eliminację uciążliwych dźwięków.
W ofercie REJS znajdują się systemy wiodących producentów akcesoriów meblowych – w tym marki Blum. Rozwiązania te są w pełni kompatybilne z systemami producenta z Rypina.

Nie tylko w kuchni
Warto pamiętać, że systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się nie tylko w kuchniach, ale i innych wnętrzach – w łazienkach i garderobach, a nawet salonach i sypialniach. Wyjątkowo przydatne są w przypadku frontów bezuchwytowych i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca. - Systemy montowane są wewnątrz korpusów szaf i szafek, dlatego też dla postronnego obserwatora są niezauważalne. Dzięki temu świetnie współgrają zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi czy stylizowanymi meblami. Co ważne, w przypadku awarii i braku zasilania, dostęp do zawartości szafek nie jest niczym utrudniony - wówczas fronty można otworzyć mechaniczne. Dodatkowo, zaawansowana technologia pozwoliła zminimalizować zużycie prądu do tak niskiego poziomu, że jest on w zasadzie niezauważalny – wyjaśnia Damian Rybak.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/56594/