Joanna Agatowska Urodzona 22 kwietnia 1972 r. w Świnoujściu. Posiada wykształcenie turystyczne oraz wyższe ekonomiczne. Kandydatka KKW SLD - Lewica Razem. W latach 2010 - 2014 była zastępcą prezydenta Świnoujścia. Od 2002 r. zasiada w Radzie Miasta Świnoujście. Dwukrotna Przewodnicząca Rady Miasta. Członek założyciel Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. Stawia na turystyczno - uzdrowiskowy rozwój Świnoujścia oraz rozwój portu w jego obecnych granicach i dostosowywanie go do warunków ochrony środowiska. Chce, żeby mieszkańcy bardziej namacalnie odczuwali, że żyją w bogatym mieście.
Dariusz Śliwiński Urodzony 7 września 1967 r. w Zamościu. Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. O fotel prezydenta miasta ubiegał się już w 2010 ulegając obecnemu prezydentowi. Przewodniczący Rady Miasta. Od lat zarządza jedną z najważniejszych spółek w mieście – Uzdrowiskiem Świnoujście.
Paweł Winiarski Urodzony 15 grudnia 1962 r. w Szczecinie. Wydawało się, że naturalnym kandydatem komitetu wyborczego nowa Fala Wolnych i Solidarnych założonego przez Zbigniewa Pomieczyńskiego. Jako kandydata na prezydenta miasta namaścił Pawła Winiarskiego. Z wykształcenia prawnik-administratywista, z zawodu dziennikarz, z konieczności warszawski "słoik". Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, przez prawie dwadzieścia lat pracował w redakcji "Głosu Szczecińskiego" przy każdej okazji promując Świnoujście jako wspaniały kurort i dobre miejsce do inwestycji. Warszawska kariera to m.in.redaktor naczelny miesięcznika "Prawo Europejskie w praktyce", specjalista ds. marketingu, a następnie dyrektor zarządzający w prywatnej wyższej uczelni, obecnie jest prezesem spółki działającej w branży motoryzacyjnej. W Świnoujściu spędzał swoje dzieciństwo, sporą część niemal każdych wakacji, a potem niemal każdy wolny weekend. Od lat działa w Stowarzyszeniu Most dla Świnoujścia śledząc bacznie jak rozwija się miasto.
Janusz Żmurkiewicz Urodzony 25 lipca 1948 r. w Szczecinku. Nikt lepiej od niego nie zna fałd prezydenckiego fotela. Zasiada przecież na nim już od 2002 roku. Po upadku PRL członkostwo w PZPR zamienił na SLD ale także z tych szeregów wystąpił pozostając bezpartyjnym. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2015) oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.
Komu udzielimy kredytu zaufania na najbliższe pięć lat? Zdecydujemy o tym przy wyborczych urnach, już 21 października