Jego zdaniem, lokalna lekcja historii jest świnoujścianom bardzo potrzebna. - Nasze miasto to jedyny polski skrawek Wyspy Uznam.
Ze względu na swoje położenie, wkraczamy w wielki świat wielokulturowości. Przypomnienie lokalnej lekcji historii może mieć wymiar nie tylko patriotyczny, ale i promować Świnoujście jako atrakcyjny produkt turystyczny. Z jego bogatą ofertą i historią – przekonuje radny. Dlatego zapowiada, że w najbliższych dniach złoży w tej sprawie interpelację i zaproponuje przystąpienie do ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej konkursu. Wziąć w nim mogą udział jednostki samorządu terytorialnego: gminy, powiaty lub województwa. Każdy samorząd, na budowę Ławki Niepodległości może otrzymać nawet 80 procent kosztów dofinansowania. Do zadań samorządu będzie należało znalezienie lokalizacji i propozycja związanego z lokalną historią nagrania dźwiękowego.
- Chodzi o to, aby multimedialna ławka odtwarzająca nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego i wydarzeń związanych z odzyskaniem Niepodległości, była związana z lokalną społecznością – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Ławki Niepodległości powinny powstać do 28 grudnia 2018 r. Do 10 września 2018 roku samorząd powinien dostarczyć do ministerstwa wszystkie wymagane dokumenty. Szacunkowy koszt wykonania jednej Ławki Niepodległości to ok. 35 tys. zł.