iswinoujscie.pl • Czwartek [26.04.2018, 20:06:14] • Świnoujście

Kobieta doznała urazu nogi. Na pomoc ruszyła Wojskowa Straż Pożarna!

Kobieta doznała urazu nogi. Na pomoc ruszyła Wojskowa Straż Pożarna!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka minut po godzinie 11:00 w czwartek, na ulicy Bohaterów Września, idąca kobieta doznała urazu nogi. Jak się okazało, na miejsce wysłani zostali strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej ponieważ nie było dostępnej karetki ze Świnoujścia, a strażacy z Państwowej Straży Pożarnej odbywali ćwiczenia na terenie szpitala.



Kobieta idąc osiedlową ulicą, prawdopodobnie poślizgnęła się i doznała urazu nogi. Na pomoc ruszyli pracując na pobliskiej budowie pracownicy. Jak się okazało, na lewobrzeżu nie było wolnej karetki a strażacy z PSP w Świnoujściu odbywali w tym czasie ćwiczenia na terenie szpitala miejskiego.

Na miejsce skierowani zostali zatem strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej. Kilka minut po Wojskowej Straży Pożarnej na miejsce przybyli strażacy z PSP. Podczas gdy strażacy udzielali pierwszej pomocy, po około 17 minutach na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy medyczni z Międzyzdrojów. Kobieta trafiła do karetki.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/54039/