iswinoujscie.pl • Czwartek [15.06.2017, 19:27:14] • Świnoujście

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

fot. iswinoujscie.pl

To prawdziwe giganty! Tak z pewnością można powiedzieć o nowych donicach, które stanęły w tym tygodniu na Wybrzeżu Władysława IV. Jak informuje nas Wioletta Nawrocka, ze świnoujskiego magistratu, nowe donice mają się wyróżniać nie tylko rozmiarem, ale także wyglądem. Na efekt prac będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

- Mamy 10 donic, które na tę chwilę są można powiedzieć w tzw. fazie dojrzewania. Są to donice wykonane z cortenu. W efekcie końcowym, mają być rude, czyli zardzewiałe. Myślę, że osiągniemy bardzo ciekawy efekt- mówi portalowi iswinoujscie.pl Wioletta Nawrocka z Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami UM w Świnoujściu.

W donicach posadzono kanny, pelargonie, smagliczki oraz kosmosy.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co miasto zrobiło ze starymi donicami? One będą musiały zadowolić mieszkańców Przytoru, gdzie stoją już przy jednej z nowo wyremontowanych ulic.

Na nowe donice miasto wydało około 18 tysięcy złotych.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/49213/