iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.05.2017, 11:11:11] • Świnoujście
Ławki przy promenadzie atrakcyjne dla ptaków. Dla spacerowiczów wręcz przeciwnie

Niedziela 30 kwietnia 2017 r.( fot. iswinoujscie.pl
)
Zbliżająca się majówka była widoczna między innymi w porządkach na terenie naszego miasta. Czyszczono plac Wolności, wystawiono kwietniki, uporządkowane zostały tereny Parku Zdrojowego. Jednak głównym obszarem, na którym "rozgrywa się" majowy weekend, jest promenada. Otwarte kawiarnie i restauracje kuszą aromatem, lodziarnie oferują słodko pachnące desery.
Jeżeli już ulegniemy, kupimy gofra z wielką górą bitej śmietany i chcemy go spokojnie zjeść, najlepiej usiąść na ławce.
Tych jest naprawdę dużo, choć i tak nie starcza dla każdego, czasem trzeba odczekać na wolne miejsce. Cóż, kiedy bywa i tak, że ławeczka jest, nikt na niej nie siedzi i...nie usiądzie. Takie ławki, niestety, można było spotkać na promenadzie w pierwszy dzień majówki.

fot. iswinoujscie.pl
Całe siedzenie było upstrzone ptasimi odchodami, które dosłownie przyschły do drewna. Świadczy to o dość długim czasie, w jakim ławka pokrywała się brudem. Czy odpowiedzialne służby miejskie przeoczyły tę sytuację?