Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [10.03.2008, 09:25:56] • Szczecin

Nowoczesny sprzęt straży miejskiej

Szczecińska straż miejska będzie bogatsza o dwa samochody osobowe, jeden dostawczy, nową kamerę i ekran do przesyłania informacji o interwencjach. Dziś nastąpi uroczyste przekazanie sprzętu wartego ponad 200 tysięcy złotych.

Peugeoty, rocznik 2007 z silnikami diesla o pojemności 1600 ccm, poduszki powietrzne i ABS-y, na dachu lampy to samochody dla typowej służby - mówi Joanna Wojtach ze straży miejskiej. W jednym z aut będzie kamera do rejestrowania drobnych wykroczeń.

W drugim samochodzie znajdzie się tablet ekran. - To monitor dotykowy, przez który będą przekazywane komunikaty między dyżurnymi, a patrolami.

Obsługa imprez masowych i mobilne centrum zarządzania to przeznaczenie dla trzeciego z samochodów, czyli dostawczego Renault. - Na wyposażeniu Renaulta będzie defibrylator.

W Renault będzie zamontowana kamera, najmniejsze tego typu urządzenie na rynku. Kolorowa z 8-krotnym zoomem elektronicznym i 22-krotnym optycznym.

Magdalena Nieniewska
źródło: www.radio.szczecin.pl

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/4313/