iswinoujscie.pl • Piątek [19.02.2016, 07:56:08] • Świnoujście

Czytelnik: Były ale się zmyły... Pasy na Kołłątaja to popelina!

Czytelnik: Były ale się zmyły... Pasy na Kołłątaja to popelina!

fot. iswinoujscie.pl

Gdy czas goni, nie ważne jest to czy pada deszcz, czy jest mróz i leży śnieg. Praca musi być zrobiona na czas! Na czas była zrobiona także ulica Kołłątaja, co zresztą widać... Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na pasy dla pieszych, na wyremontowanej ulicy Kołłątaja, które pomimo upływu zaledwie kilku tygodni, są już wytarte i ledwie widoczne... Robert Karelus przyznaje że niestety wykonawca wykonywał oznakowanie poziome w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co spowodowało brak trwałości farby.

Ulica Kołłątaja została oddana do użytku na początku stycznia bieżącego roku. Jak poinformował nas Czytelnik, po upływie zaledwie 6 tygodni pasy są już ledwo widoczne.

- Chciałbym zainteresować was stanem wyremontowanej niedawno w 100 procentach ulicy Kołłątaja.

Kto wykonywał pasy dla pieszych na asfalcie? Dzisiaj przechodząc na skrzyżowaniu Kołłątaja i Kościuszki ledwo je widziałem. Jak można przyjąć taka fuszerkę? Pasy są już zdarte a patrząc na brak odświeżania już istniejących w centrum to niedługo nie będzie ich w ogóle widać.
Oprócz tego nie namalowano pasów przez ulice Kościuszki - są zjazdy dla wózków i oznaczenia dla niedowidzących ale pasów brak.

Kto odbierał ulice po remoncie? Czy znowu wygrała przetarg firma biorąca najmniejsze wynagrodzenie oszczędzając na materiałach i NA NASZYM BEZPIECZEŃSTWIE?
- pyta Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta.

- Problem jest nam znany. Niestety wykonawca wykonywał oznakowanie poziome w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co spowodowało brak trwałości farby. Został też, w ramach napraw gwarancyjnych, zobowiązany do powtórnego wymalowania pasów. Natomiast w miejscach, gdzie zastosowano tzw. "sugerowane przejścia dla pieszych" pasów nie maluje się. Jest to stosowane od niedawna rozwiązanie. Znajduje się ono na przedłużeniu ciągu pieszego ,chodnika, z obniżonymi krawężnikami jezdni lub azylem dla pieszych, ale bez oznakowania, dającego pieszemu pierwszeństwo. Sugerowane przejście dla pieszych jest lokalizowane tam, gdzie wyznaczonego przejścia dla pieszych nie stosuje się z uwagi na zbyt dużą prędkość ruchu i małe natężenie ruchu pieszego, małą prędkość pojazdów i duże natężenie ruchu pieszego lub małą odległość do innego przejścia z sygnalizacją świetlną - informuje Robert Karelus

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/41283/