Do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską wzywa się również:
1. Poborowych urodzonych w latach 1983 do 1987, którzy dotychczas nie stawili się do poboru,
2. Mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat życia i zgłosili się ochotniczo do odbycia zasadniczej służby wojskowej.
3. Poborowych urodzonych w roku 1987 i latach wcześniejszych uznanych ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do odbycia czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem poboru.
4. Poborowych, którzy złożyli wnioski o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej.
5. Do poboru wzywa się również kobiety urodzone w latach 1979 do 1989, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowe, które w roku szkolnym 2006/2007 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.
6. Do poboru wzywa się również kobiety posiadające zgodę Rektora Wyższej Szkoły Morskiej na odbywanie zajęć wojskowych w tej szkole, jeżeli wystąpią z wnioskiem o skierowanie ich do Powiatowej Komisji Lekarskiej.
7. Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia od obowiązku stawienia się do poboru, w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.
Osoby wezwane (zgłaszające się) do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską obowiązane są przedłożyć: dowód osobisty, posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia, jedną fotografię 3x4 cm (bez nakrycia głowy), dokumenty stwierdzające wykształcenie lub pobieranie nauki oraz potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji przedpoborowych.
W razie zmiany miejsca pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad 2 miesiące, poborowy obowiązany jest zgłosić się do właściwego wójta lub burmistrza (prezydenta miasta), który wyznaczy mu termin i miejsce stawienia się do poboru.