ZARZUT a)
radny od wielu lat zajmuje się działalnością audytorsko-wydawniczą, publikując tygodnik Nowy Wyspiarz, który objęty jest powszechną sprzedażą, co w świetle ustawowej definicji (w rozumieniu Ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej - działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły) jest typowym przykładem prowadzenia działalności gospodarczej związanej z obrotem finansowym. Potwierdza ten fakt wskazanie osoby Stanisława Możejki w stopce
redakcyjnej tygodnika, gdzie figuruje on jako wydawca i redaktor naczelny .Ponadto nie wykazuje również formy prowadzenia działalności, ewentualnych wspólników bądź w jakim on występuje charakterze reprezentując tygodnik na zewnątrz.
ODPOWIEDŹ:
NIE PROWADZĘ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ!
FUBKCJE WYDAWCY I REDAKTORA NACZELNEGO SĄ POJĘCIAMI Z PRAWA PRASOWEGO I ZWIĄZANE SĄ Z ODPOWIE-DZIAŁNOŚCIĄ ZA TREŚCI PUBLIKOWANE W GAZECIE. NATOMIAST SPRZEDAŻĄ TYGODNIKA ZAJMUJE SIĘ PODMIOT GOSPODARCZY, KTÓRY NIE JEST MOJĄ WŁASNOŚCIĄ..
ZARZUT b)
radny aktualnie zajmuje komunalny lokal mieszkalny (w rozumieniu Ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Dz.U. z 2005 nr 31,poz.266 z późn. zm.), przy czym do 31.03.2006 r. był jego najemcą,. Konsekwentnie od wielu lat nie wykazuje on w składanych Oświadczeniach, faktu dysponowania jakimkolwiek tytułem prawnym do w/w lokalu mieszkalnego ani nie ujawniał tego faktu.
ODPOWIEDŹ:
LOKAL MIESZKALNY NALEŻY DO ZASOBU MIESZKANIOWEGO GMINY I JEST WYKAZANY W JEJ MAJĄTKU. WOBEC TEGO NIE MOGĘ GO WYKAZYWAĆ JAKO SWÓJ MAJĄTEK.
ZARZUT c)
w ramach swojego Oświadczenia radny nie wykazuje jakichkolwiek dochodów osobistych, z wyjątkiem kwoty 3.550 zł. otrzymanej prawdopodobnie w wyniku zatrudnienia na stanowisku specjalisty ds. rozwoju firmy BEST-INVEST. Tym samym nie ujawnił swoich przychodów, ew. dochodów z działalności gospodarczej opisanej w pkt a) oraz diety radnego (fakt komorniczego zajęcia nie zmienia faktu, iż jest to świadczenie majątkowe z mocy ustawy i potrzebę jego wykazywania w składanych Oświadczeniach
majątkowych jednoznacznie podkreślają organy kontroli skarbowej).
ODPOWIEDŹ:
DIETA RADNEGO JEST MI ZAJĘTA NA MOCY PRAWOMOCNEGO WYROKU SĄDOWEGO. OD LUTEGO 2004 NIE OTRZYMAŁEM ANI ZŁOTÓWKI. GDYBYM WYKAZAŁ DIETĘ JAKO SWÓJ DOCHÓD, BYŁOBY TO TWORZENIEM FIKCJI, ZAMIAST PRZEDSTAWIENIA RZECZY-WISTEGO STANU MAJĄTKOWEGO.
ZARZUT d)
radny nie wykazał swoich zobowiązań powyżej 10.000 zł, w tym między innymi zadłużenia objętego prawomocnymi wyrokami wydanymi w sprawach o zapłatę na rzecz Gminy Świnoujście i jej jednostek organizacyjnych, w ramach egzekucji komorniczej.
ODPOWIEDŹ:
z ustawy o samorządzie gminnym:
Art. 24h. 1. (...) Oświadczenie majątkowe zawiera informacje o:(...) 4).zobowiązaniach pieniężnych o wartości powyżej 10 000 złotych, w tym za¬ciągniętych kredytach i pożyczkach oraz warunkach, na jakich zostały udzielone.
ZGODNIE Z USTAWA O SAMORZĄDZIE GMINNYM WYKAZANIE ZOBOWIĄZAŃ DOTYCZY W SZCZEGÓLNOŚCI KREDYTÓW, POŻYCZEK. NIE DOTYCZY ŚWIADCZEŃ OKRESOWYCH, NP. CZYNSZU, OPŁAT ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ, CIEPŁO, TELEFON, ANI TEŻ EGZEKUCJI WYROKÓW SĄDOWYCH . MOŻNA ZRESZTA PORÓWNAĆ MOJE OŚWIADCZENIE Z OŚWIADCZENIEM HUSZCZY, KTÓREGO PRZECIEŻ DOTYCZY TEN SAM WYROK SĄDOWY!
P o d s u m o w a n i e:
fakt, że niewykazanie należności z tytułu wyroku sądowego zarzuca się mnie, pomijając identyczną sytuację Huszczy (popierającego Żmurkiewicza) jednoznacznie zaświadcza o wyłącznie propagandowym charakterze stawianych mi "zarzutów".
STANISŁAW MOŻEJKO