Liczne inwestycje bez podstawowej infrastruktury drogowej. Co dalej? Zobacz film!
fot. Kamil Zwierzchowski
Przytór rozkwita. W ostatnim czasie wydano aż 174 pozwolenia na budowę ponadto powstało 5 nowych ulic. Niestety, infrastruktura drogowa nie jest przygotowana na taki rozwój dzielnicy Świnoujścia. Brakuje podstawowych rzeczy takich jak: utwardzone drogi czy oświetlenie. Mieszkańcy Przytoru licznie przybyli na zorganizowane przez radnego Sławomira Nowickiego oraz Zarząd Osiedla Przytór-Łunowo spotkanie z prezydentem miasta. Na spotkaniu pojawiło się około 200 osób. Czy prezydent Janusz Żmurkiewicz rozwiąże problemy mieszkańców?
Przytór w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy rozwój, dowodem na to mogą być 174 wydane pozwolenia na budowę oraz powstanie nowych ulic. Między innymi ulicy Tęczowej, Słonecznej, Polnej, Turkusowej oraz Lawendowej. Nieodłącznym elementem rozwoju są przede wszystkim utwardzone drogi oraz oświetlenie, którego niestety w Przytorze brakuje.
fot. Kamil Zwierzchowski
Podczas piątkowego spotkania z prezydentem miasta Januszem Żmurkiewiczem i jego zastępcami, mieszkańcy Przytoru mogli dowiedzieć się więcej na temat bieżących inwestycji Przytór-Łunowo na rok 2015 oraz inwestycji w kolejnych latach (2015-2020). Mieszkańcy podczas spotkania zgłaszali problemy, które ich dotykają.
Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego ulica Gajowa w tym roku zostanie zmodernizowana. Postanie tam nowoczesne oświetlenie led.
W przyszłym roku na ulicy Zalewowej oraz Słonecznej pojawią się płyty.
Pani Krystyna Iwan poruszyła bardzo ważną kwestie dla mieszkańców, chodzi konkretnie o autobusy którymi mieszkańcy Przytoru mogli by dojeżdżać do Świnoujścia i korzystać z imprez. Problem będzie szczegółowo omówiony na spotkaniu z prezesem Komunikacji Autobusowej.
Pan Adam podczas spotkania wspomniał o braku publicznego slipu do wodowania łodzi, których w Przytorze jest mnóstwo. Dostał zapewnienie, że płyty które będzie można położyć aby utwardzić wjazd na slip na pewno się znajdą.
fot. Kamil Zwierzchowski
Kolejnym problemem, który zgłosił mieszkaniec Przytoru, jest brak wiat autobusowych na rondzie. Problem ten dotyka szczególnie dzieci, które czekają na autobus. Problem braku wiat zostanie omówiony na następnym spotkaniu z prezydentem, które odbędzie się w połowie marca.
- Jako radny jestem mile zaskoczony, tym że mieszkańcy tak licznie odpowiedzieli na spotkanie. Na spotkanie przybyło około 200 osób - mówi Sławomir Nowicki.
Podczas spotkania poruszono temat szlaku turystycznego z programu "Zalew Szczeciński".