iswinoujscie.pl • Wtorek [25.11.2014, 11:33:16] • Świnoujście
Pierwsi wolontariusze WOŚP już zarejestrowni

fot. Perez
Rozpoczęło się rejestrowanie wolontariuszy na 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż po 16.00 w poniedziałek chętni do kolejnego wspólnego grania zaczęli wypełniać salę na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Harcerski sztab WOŚP w Świnoujściu otrzymał w tym roku 200 kart zgłoszeniowych z centrali Orkiestry. Po dzisiejszej akcji pozostało 90.
110 młodych ludzi od dziś ma już pewność, że 11 stycznia 2015 mogą wziąć udział w największej i najbardziej niezwykłej akcji charytatywnej na świecie. Pozostałe karty czekają na chętnych jeszcze jutro i pojutrze, także w budynku Biblioteki przy ul. Piłsudskiego.

fot. Perez
Poniedziałkowe spotkanie z wolontariuszami potwierdziło, że Orkiestra ma wciąż moc łączenia pokoleń. Do biblioteki rzadko kto przychodzi w pojedynkę. Najczęściej są to przyjaciele, którzy również wspólnie chcą zagrać w styczniu.

fot. Perez
Sztab pod kierownictwem hm Iwony Postulki przypomina, że zapisuje młodych ludzi, którzy ukończyli 18 rok życia. Ci mogą zgłaszać się samodzielnie. Młodsi muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów.