iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.08.2014, 14:28:23] • Świnoujście

KRZEWIENIE I KRZACZENIE NA OSOBISTEJ WYSPIE

KRZEWIENIE I KRZACZENIE NA OSOBISTEJ WYSPIE

fot. FAMA

Wtorkowy program wydarzeń to znów FAMA w pigułce. Będzie interdyscyplinarnie: teatr, muzyka, literatura, happening i kabaret. Minister Zdrowia nie ostrzega, ani nie zaleca czytania żadnych ulotek i folderów przed zażyciem owej pigułki. Mało tego, Minister Zdrowia poleca jej spożywanie bez żadnych limitów, bez recepty (wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!) obostrzeń czy innych takich…

Przed południem na świnoujskiej plaży powstaną piaskowe zamki. To propozycja ekipy animatorów projektu FAMA DZIECIOM czyli studentów Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Od 15.00 na promenadzie będzie można spotkać aktorów Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej. Znając ich temperament należy spodziewać się potężnej dawki energii, humoru i co najmniej spektakularnych działań. Tytuł wydarzenia 44 UJŚCIA nawiązuje do samego Świnoujścia i jego położenia na 44 wyspach, ale aktorzy ZOT-u myśląc o wyspie nie ograniczają się tylko do geograficznego kontekstu. Chcą zadać pytanie o własną, osobistą, wewnętrzną wyspę.

We wtorek na FAMIE także ostatnie spotkanie w ramach cyklu MIEJSCA LITERATURY. Tym razem prezentacja projektu WYDAJ SIĘ SAM. Napisałeś książkę i chciałbyś ją wydać? Nic prostszego - przyjdź i poznaj możliwości self-publishingu w Rozpisani.pl, nowym portalu Grupy PWN. Gośćmi spotkania będą autorzy, którzy wydają na własną rękę: Roman Mańka dziennikarz śledczy, autor m.in. książki „Łańcuch poszlak. Wielka gra mafii i rosyjskich służb specjalnych” oraz Viktoria Armstrong, polsko-amerykańska pisarka, autorka powieści fantasy „Siódmy wymiar”.

Po spotkaniu literackim finał famowej sekcji wokalnej. W Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury swoje wokalne umiejętności zaprezentują uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Annę Serafińską, Aleksandrę Nowak i Marka Pędziwiatra. Warto przyjść, zobaczyć, posłuchać i… zapamiętać nazwiska młodych artystów, bo pewne jest, że niebawem będzie o nich głośno!

KRZEWIENIE I KRZACZENIE NA OSOBISTEJ WYSPIE

fot. FAMA

Dopełnieniem muzycznego KRZEWIENIA I KRZACZENIA KULTURY I SZTUKI będzie występ zjawiskowego zespołu KIPIKASZA. Czerpią inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej i piosenki dziadowskiej (w pełni tego słowa znaczeniu). Ich utwory przybierają formę bajek i opowiastek, w tekstach poruszają tematy dotyczące ludowych wierzeń, obyczajów i obrzędów.

Po ludowych brzmieniach – beczka śmiechu. Kabaret INACZEJ zaprezentuje się w programie TEKERYZE, stworzonym z myślą o… publiczności. To ona, ta publiczność, ma się czuć dobrze, komfortowo i sączyć relaksujące drinki w trakcie oglądania skeczy. Jedynymi osobami, które będą miały prawo się stresować, będą kabareciarze, wrzucani w wir coraz bardziej niewygodnych sytuacji. Skecze dziać się będą w różnych miejscach, mniej lub bardziej kojarzonych ze stresem – od plaży, poprzez przystanek autobusowy, ciemny pokój, aż po kobiecą psychikę. Hahaha (śmiech).

Z uśmiechem i bez stresu publiczność przejdzie do Muszli Koncertowej na Promenadzie. Dołączą do nich zestresowani kabareciarze i wspólnie wysłuchają dwóch koncertów – LABORATORIUM PIEŚNI oraz gości specjalnych, zespołu VOŁOSI. Ci pierwsi oczarują białym śpiewem, jego niezwykłymi technikami oraz możliwościami. A VOŁOSI, bez wątpliwości - energią. Ten improwizujący kwintet smyczkowy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięcza współpracy muzyków klasycznych z ludowymi. Efekt końcowy nie mieści się jednak w kategorii popularnej muzyki folk. Jest on znacznie bliższy chopinowskiej idei nadania muzyce tradycyjnej znamion sztuki wysokiej.

Mało? Jedziemy dalej… albo idziemy, bo to wcale nie daleko od Promenady. W Jazz Club Scena zaprezentują się poruszający w stylistyce jazzowo-ambientowo-trip-hopowej MEEOW, po nich kompilacja elektroniki, szczypty folku, transowego groove'u i Natury, czyli ElectroNatura w wykonaniu zespołu YUUKI.

26 sierpnia | WTOREK

Plaża, wejście od stacji ratowników
11:00 FAMA DZIECIOM – „Konkurs plażowy” | PT

Promenada, wejścia na plażę
15:00-17:00 Zachodniopomorska Offensywa Teatralna – 44 UJŚCIA | PK

Galeria Miejsce sztuki44
17:00 miejsca literatury | WYDAJ SIĘ SAM! – Grupa PWN, Rozpisani.pl | WS

Miejski Dom Kultury
18:30 KRZEWIMY I KRZACZYMY KULTURĘ I SZTUKĘ ORAZ OSOBISTĄ – sekcja wokalna | PK

Miejski Dom Kultury, dziedziniec
19:30 KIPIKASZA | PK

Miejski Dom Kultury
20:00 Kabaret Inaczej – TEKERYZE | PK

Muszla Koncertowa
21:00 LABORATORIUM PIEŚNI | PK
22:00 VOŁOSI | WS

Jazz Club Scena
23:30 MEEOW | SP
00:30 YUUKI | SP

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/33224/