Polskie Radio Szczecin • Środa [18.06.2014, 09:25:34] • Świnoujście

Ojciec próbował powiesić córkę. O włos od tragedii w Świnoujściu

Ojciec próbował powiesić córkę. O włos od tragedii w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Ojciec próbował powiesić pięcioletnią córkę i sam popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w Świnoujściu, podczas awantury domowej.



Matka dziecka była w tym czasie w pracy. Gdy sąsiedzi usłyszeli krzyki mężczyzny oraz jego pięcioletniej córki, zawiadomili policję. Nikt nie otwierał drzwi, więc funkcjonariusze je wyważyli.

Ojciec próbował powiesić córkę. O włos od tragedii w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

W pokoju zauważyli mężczyznę, który próbował powiesić dziecko i w ten sam sposób popełnić samobójstwo. Policjanci uniemożliwili mu to. Mężczyzna i dziewczynka trafili do szpitala.

Prokuratura wszczęła śledztwo i wyjaśnia okoliczności dramatu. Mężczyzna może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa.

- Jeżeli sprawca będzie poczytalny, to najprawdopodobniej dostanie zarzuty - mówi prokurator rejonowy w Świnoujściu, Włodzimierz Cetner.

Za usiłowanie zabójstwa grozi od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/32229/