radioswinoujscie.pl • Czwartek [31.10.2013, 08:47:02] • Europa

Halloween 2013

Halloween 2013

fot. Organizator

HALLOWEEN 2013 - muzyka, która naprawdę straszy! Poniżej znajdziecie kilka wybranych piosenek i filmowych melodii, których nie chcielibyśmy usłyszeć w nocy! Czekamy także w komentarzach na Wasze propozycje utworów, przy których włosy stają dęba!


X Files - Theme Song czyli utwór tytułowy z zasługującego w pełni na miano kultowego serialu o kosmitach, mordercach, tajemniczych potworach i niewytłumaczalnych zdarzeniach. Mark Snow stworzył melodię przyprawiającą o dreszcze nie tylko wiernych fanów przygód Muldera i Scully.


Katarzyna Groniec - Millhaven to polski cover piosenki Nicka Cave'a - The Curse Of Millhaven, pochodzącej z płyty Murder Ballads. Ta wersja doczekała się nastrojowego, idealnie komponującego się z zabójczym tekstem teledysku w reżyserii Bartka Kulasa.


Fantomas - Rosemary's Baby - to nowa wersja kołysanki z filmu pod tym samym tytułem. Nakręcona w 1968 przez Romana Polańskiego opowieść o młodej, ciężarnej kobiecie przekonanej, że jej dziecko jest Antychrystem - straszy do dziś.


Aphex Twin - Come To Daddy to nagranie i klip, które wielu wymienia jako najbardziej niepokojące, jakie kiedykolwiek widzieli. Głos Richarda D. Jamesa powtarzającego I Want Your Soul i postaci dzieci, z których każde ma wykrzywioną w grymasie twarz wokalisty tworzą niesamowitą całość.


Marilyn Manson - Long Hard Road Out Of Hell to piosenka z filmu Spawn. Pochodzi z czasów, gdy wokalista zespołu był uzależniony od używek i niebezpiecznych zabaw i uznawany za naczelnego skandalistę. Dziś Marilyn jakby nieco złagodniał i można go nawet czasem zobaczyć bez makijażu - jednak zarówno piosenka jak i pokazujący Mansona w dziwnych charakteryzacjach teledysk nadal mają klimat...


Bauhaus - Bela Lugosi's Dead to pochodząca z 1979 roku piosenka grupy uznawanej za ojców gotyckiego rocka, opowiadająca o śmierci węgierskiego aktora znanego z roli wampira Drakuli. Wystarczająco mrocznie?


Bjork - Gloomy Sunday to jedna z wersji tak zwanej węgierskiej piosenki samobójców. Autor utworu napisał go pod wpływem nieszczęśliwej miłości - niestety, najwyraźniej nie pomogło mu to odreagować, bo wkrótce potem popełnił samobójstwo wyskakując z okna. Media podają, że w latach trzydziestych Gloomy Sunday zainspirowała do targnięcia się na własne życie ponad sto osób.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/29131/