Do drzwi 74-letniej mieszkanki Świnoujścia zapukał mężczyzna, który zaanonsował się jako przedstawiciel znanej firmy telekomunikacyjnej, a następnie dał do podpisania umowę na zamówione przez nią usługi. Kobieta przypomniała sobie, że wcześniej dzwoniono na jej stacjonarny numer telefonu i proponowano nowe, znacznie tańsze usługi. Zachowała jednak zdrowy rozsądek i stanowczo odmówiła podpisania tej umowy, gdyż nic nie zamawiała. Do domu wezwała także swojego wnuka, który miał dokładniej wyjaśnić niejasności. Wnuk starszej pani zwrócił uwagę, że mężczyzna, który przedstawił mu się już jako kurier, poruszał się prywatnym samochodem, nieoznakowanym logo żadnej z firm, a ponadto osoba ta nie posiadała żadnego identyfikatora. O fakcie tym poinformował policję.
W takich przypadkach pamiętajmy o podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować w postępowaniu z osobami obcymi. Zawsze trzeba poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logo firmy. Nieznanych nam osób nie powinniśmy w ogóle wpuszczać do mieszkania. Wszystkie umowy należy bardzo dokładnie czytać, a potem najlepiej podpisywać je w siedzibie firmy.
Należy zachować ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, a w razie jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń zaleca się kontakt z policją.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ostrzegają przed nieuczciwymi osobami i apelują o wyjątkową ostrożność. Nie dajmy się oszukać!
Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska