iswinoujscie.pl • Wtorek [02.07.2013, 12:32:34] • Świnoujście

Czytelnik: na Placu Wolności jest niebezpiecznie!

Czytelnik: na Placu Wolności jest niebezpiecznie!

fot. Czytelnik

Wygląd nowego Placu Wolności podzielił mieszkańców. Są zwolennicy i przeciwnicy takiego podejścia do zagospodarowania przestrzeni publicznej. W tej dyskusji jak dotąd nikt nie podniósł jeszcze innego, bardzo istotnego wątku. To kwestie bezpieczeństwa. Jeden z naszych czytelników, przysłał do redakcji iswinoujscie.pl emaila, w którym zwraca uwagę na te właśnie kwestie. Co na to miejskie służby?

-„Dziś będąc na "betonplacu" zauważyłem, o grozę przyprawiającą dech sytuację.Jedno z dzieci bawiących się w berka, w gromadce poślizgnęło się. Poślizgnięcie nastąpiło na śliskich płytkach ozdobnej rzeczki,przy której znajdują się ostre kanty betonowych przedmiotów, schodów, kwietników, kloców...itd Dziecko na szczęście pacnęło tylko na pośladki i pomoczyło się, ale co byłoby gdyby jego główka zetknęła się z którymś z tych kantów?” – pisze nasz czytelnik.

Czytelnik: na Placu Wolności jest niebezpiecznie!

fot. Czytelnik

Sprawa jest naszym zdaniem na tyle poważna, że warto się nią zająć na poważnie. I to zanim jeszcze komuś przydarzy się tu nieszczęście! Nasz czytelnik zauważa, że sprawa bezpieczeństwa nie odnosi się jedynie do przestrzeni nowego centrum ale także powstających parków, placów zabaw itp.

Czytelnik: na Placu Wolności jest niebezpiecznie!

fot. Czytelnik

-„ Dodam że to dopiero lato a co będzie działo się zimą na zamarzniętych, śliskich betonowych i marmurowych płytach…/?/”-pyta retorycznie czytelnik. Do swojego listu załączył kilka fotograficznych ujęć na poparcie własnych wątpliwości.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/27451/