iswinoujscie.pl • Wtorek [07.05.2013, 20:58:16] • Świnoujście

Kubły na środku plaży przeszkadzają. Przeniosą je pod wejścia?

Kubły na środku plaży przeszkadzają. Przeniosą je pod wejścia?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zbliża się sezon letni. Już za kilka miesięcy wakacje. Najszersza w europie świnoujska plaża wypełni się po brzegi. Czy plażowicze znów będą musieli rozkładać ręczniki między ustawionymi kubłami na śmieci i odganiać się przed osami?

Elżbieta Jabłońska zwróciła uwagę na problem ustawionych na świnoujskiej plaży śmietników. - Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale jest również uciążliwe dla plażowiczów – mówiła podczas czwartkowej sesji.

Według radnej, kubły na śmieci należałoby ustawić przy wyjściach, a nie, tak jak ma to miejsce – na samym środku plaży.

- Plażowicze mają je pod samym nosem. Jest to na pewno wygodne, ale jest to doskonałe miejsce dla os – stwierdziła radna Jabłońska.

Mariusz Fryska z OSiR Wyspiarz widzi inne rozwiązanie kubłowego problemu.

- Usuniemy część metalowych pojemników z plaży, bo ustawimy dodatkowe dwa kontenery przy wyjściach z plaży. Dwa już zakupiliśmy i był ustawione w zeszłym roku - tłumaczy Mariusz Fryska.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/26443/