Śledztwo zostało wszczęte w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez pracowników Gminy Miasta Świnoujścia oraz działania przez nich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa mostu nad Starą Świną łączącego wyspy Wolin i Karsibór wraz z rozbiórką mostu Piastowskiego w Świnoujściu”.
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadal bada tę sprawę. Póki co nie wiadomo, kiedy zakończy się śledztwo. - Postępowanie jest sukcesywnie przedłużane. Sprawa jest w toku – informuje Maciej Jóźwiak.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że organy ścigania nie mogą dotrzeć do autora projektu zamiennego, ani jego pełnomocnika pełniącego nadzór autorski mgr inż. Krzysztofa Topolewicza.