Do zdarzenia doszło o godzinie 4.00 w nocy z soboty na niedzielę. Straż pożarna została powiadomiona o płonących samochodach przy ulicy Barlickiego 12.
- Skierowaliśmy na miejsce strażaków. Ugasili pożar. Spłonęły trzy auta – mówi Marek Boratyński z PSP w Świnoujściu.
Nie wykluczone, że niedzielny pożar to nie przypadek, a celowe podpalenie. Dowiedzieliśmy się bowiem, że nieopodal spłonął jeszcze śmietnik
- Jesteśmy w trakcie ustalania sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia. Wiemy, że podpalenie było najprawdopodobniej celowe. Jak udało nam się ustalić podpalone były tylne koła jednego z samochodów. Pożar rozprzestrzenił się na dwa sąsiadujące samochody - mówi st. sierż. Dorota Małysa z KMP w Świnoujściu.