iswinoujscie.pl • Niedziela [27.01.2013, 08:24:07] • Świnoujście

Nasze nominacje do nagrody Trytona

Nasze nominacje do nagrody Trytona

fot. iswinoujscie.pl

Co prawda, dzięki wieloletnim staraniom organizatorów, nagrody Trytona straciły na znaczeniu, i przypominająca otwieracz do kapsli figurka będąca ich symbolem ma taką właśnie wartość, no ale piwo też czasami trzeba otworzyć. Urzędnicy wraz z prezydentem rozdzielają statuetki, przy braku większości przedstawicieli mediów, być może także w tym roku. My jednak lubimy Janusza Żmurkiewicza więc postanowiliśmy mu pomóc w decyzji, podsuwając poniższe nominacje.

Według organizatorów, statuetka Trytona przyznawana jest za wybitne osiągnięcia wpływające na społeczno-kulturalną i gospodarczą aktywizację Miasta, poprawę jego wizerunku, stanu bezpieczeństwa oraz promocję i wręczana jest w trzech kategoriach.

Gospodarka i przedsiębiorczość:
W tym przypadku zdecydowanie nominujemy inicjatywę budowy placu zabaw i ścieżek edukacyjnych na byłym cmentarzu w parku Chopina. Podziwiamy do jakiego stopnia chęć zdobycia unijnych środków i poklasku, mogą przyćmić moralne problemy z inwestycją na cmentarzu, który ujęty w starszych, nie tylko niemieckich planach miasta oraz książkach i albumach, będzie w nich dalej tkwił jak wyrzut sumienia. Hasło: Polskie place zabaw na Niemieckich cmentarzach, warte jest osobnej nominacji.

Działalność kulturalna, społeczna, edukacja i sport:

W tej kategorii nominujemy magistracki program społeczny „60 plus SLD”, ułatwiający obejmowanie samorządowych stanowisk przez emerytowanych wojskowych, którzy pomimo wysokich i bardzo wysokich emerytur i znikomych kwalifikacji, zajmują stanowiska pracy przeznaczone dla wykształconych i nie posiadających emerytur ani partyjnej przynależności fachowców. Jest to znakomita promocja Świnoujścia jako socjalistycznego skansenu, wartego zwiedzenia. W przypadku tej nagrody, do statuetki proponujemy dołączyć wianek złożony z rolek, koniecznie szarego, papieru toaletowego.

Obiekt roku:
W tej kategorii nominujemy inwestycję Urzędu Miejskiego, polegającą na budowie karsiborskiego mostu, blokującego na kolejne kilkadziesiąt lat rozwój turystyki wodnej z powodu zbyt małej wysokości. W dodatku będącego w kręgu zainteresowania zarówno prokuratury jak i zbulwersowanych mieszkańców postawionych w mało wybredny sposób, wobec zasygnalizowanej konieczności opłat, za jego użytkowanie.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/25310/