iswinoujscie.pl • Niedziela [30.12.2012, 19:35:41] • Świnoujście

Oj działo się, działo! 5 najchętniej czytanych artykułów 2012 roku

Oj działo się, działo! 5 najchętniej czytanych artykułów 2012 roku

fot. iswinoujscie.pl

Nowy Rok tuż tuż. To doskonała okazja do tego, aby podsumować najważniejsze wydarzenia 2012 roku. Poniżej przedstawiamy pięć artykułów opublikowanych na portalu iswinoujscie.pl, które były najczęściej czytane w minionym roku.

W połowie kwietnia przez portal iswinoujscie.pl przelała się największa w historii fala krytyki. Opisywaliśmy wówczas propozycję z jaką wyszedł Klub Gazety Polskiej w Świnoujściu. Jego przedstawiciele zaproponowali aby nowo wybudowane rondo nosiło nazwę Tragedii Smoleńskiej. Pod artykułem swoje komentarze zostawiło blisko 1650 Czytelników.

Oj działo się, działo! 5 najchętniej czytanych artykułów 2012 roku

fot. iswinoujscie.pl

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajął jednak artykuł pt. „Świnoujścianie zatrzymani przez niemiecką policję. „Wzięli nas za bandytów!”. Dotyczył małżeństwa ze Świnoujścia, którym na zawsze w pamięci pozostanie już „wypad” do Niemiec na zakupy. Pan Tadeusz i pani Bożena zostali zatrzymani (niesłusznie) przez tamtejszą policję pod podejrzeniem działania w zorganizowanej grupie przestępczej okradającej sklepy na terenie Niemiec. Małżeństwo przetrzymywane było w okropnych warunkach. Niemiecka policja poniżała ich i traktowała jak najgorszych bandytów. A żaden z funkcjonariuszy nie dał wytłumaczyć sobie, że to najzwyczajniej pomyłka. Artykuł odwiedziło 138 tys. Czytelników.

Oj działo się, działo! 5 najchętniej czytanych artykułów 2012 roku

fot. iswinoujscie.pl

Pamiętacie stłuczkę zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej? Wjechała w tył jadącego przed nią samochodu i... nie została ukarana. Mandat otrzymał natomiast obywatel Niemiec, który, zdaniem policji, zatrzymał pojazd z nieuzasadnionych przyczyn, powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tę historię prześledziło 97 tys. Czytelników.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/25006/