„Artykuł Pani rzecznik który ukazał się dnia 02.08.2012 nie zawiera prawdy oraz jest tendencyjny, godzi w dobre imię firmy którą reprezentuję. Moim zdaniem jest to swoista nagonka na moją Wypożyczalnię Rowerów. Urzędnicy miejscy jak i Pani rzecznik z uporem posługują się określeniem „gokart” gdy tymczasem są to rowery (Ustawa o prawie ruchu drogowym).
Na początku sezonu odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta na które zostałem zaproszony wraz z właścicielem drugiej wypożyczalni. W spotkaniu uczestniczyła Pani wiceprezydent Michalska, przedstawiciel Straży Miejskiej, naczelnik wydziału inżyniera miasta. Przedstawiane przez Panią Michalską propozycje dotyczyły głównie wypożyczalni przy basenie (wygrodzenie części promenady) natomiast jeżeli chodzi o naszą firmę to Pani Michalska zaproponowała nam wybrukowanie terenu zielonego na rondzie, na pytanie co z Karuzelą Kultury która zawsze zajmuje zaproponowany teren nie otrzymałem odpowiedzi. Pomijając koszty powyższej inwestycji wielokrotnie przekraczające rentowność działalności był to pomysł niedorzeczny, ponieważ jest to obszar zielony w dzielnicy uzdrowiskowej i uzyskanie takiej zgody jest poza kompetencjami Pani wiceprezydent. Druga propozycja to wybrukowanie terenu również zielonego w miejscu na co zwróciła uwagę moja żona już zajmowanym corocznie przez tzw. „bungee” oraz „dmuchańce”. Tak więc obie propozycje były niedorzeczne, polegały na odbębnieniu tematu oraz ukazaniu nas w złym świetle jako strony która nie chce zgodzić się na żaden kompromis.
Bardzo zależało mi na współpracy z miastem dlatego też z mojej inicjatywy odbyło się drugie spotkanie już przy wypożyczalni oraz przy rondzie. W spotkaniu uczestniczył Pan naczelnik Łysiak oraz Pani inspektor Nieznańska z wydziału Inżyniera Miasta. Tutaj okazało się, że wcześniejsza propozycja wybrukowania ronda nie jest już aktualna. Pani inspektor poinformowała mnie, że nie ma już mowy o jeździe rowerów po rondzie, nie przyjmowała do wiadomości, że to co powiedziała jest niezgodne z prawem ponieważ osoby w wieku do lat 10 na rowerze pod opieką osoby dorosłej mogą poruszać się po chodnikach nawet mimo zakazu wjazdu dla rowerów (są traktowane jako osoby piesze) i to wynika z kodeksu o ruchu drogowym. Na moje pytania o następne propozycje odpowiadano pytaniami: „co ja proponuję”.
Wyszedłem z propozycją wygrodzenia na własny koszt placu zabaw od ścieżki co wyeliminowało by problem z bezpieczeństwem. Usłyszałem, że moja propozycja zostanie przedstawiona Pani wiceprezydent. Szkoda, że w sprostowaniu Pani rzecznik nie ma o tym ani słowa. Widocznie miastu nie zależy na poprawieniu bezpieczeństwa a tylko na wyeliminowaniu mojej działalności. Dał temu wyraz Pan Prezydent Żmurkiewicz w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Głosu Szczecińskiego cytat „(...) niech prezes (przyp. Uzdrowiska) powie ile kasuje za dzierżawę od wypożyczalni a my tę stratę pokryjemy(...)”, ta wypowiedź ukazała się w dniu 29 sierpnia 2011 w dodatku dla Świnoujścia oraz Kamienia.
Jest to już wystarczający powód do wytoczenia miastu sprawy o utrudnianie swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Jedną sprawę z miastem w sądzie administracyjnym już wygrałem. Zasięgałem opinii policji na temat zasadności umieszczonych znaków przy rondzie naprzeciwko muszli. Otrzymałem odpowiedź, że tabliczki „strefa ruchu” oraz „dotyczy także gokartów” w tych miejscach są bublami. W Świnoujściu nie ma gokartów (pojazdów spalinowych). Tabliczki „strefa ruchu” zostały już po cichu ściągnięte, taki sam los spotka tabliczki „dotyczy także gokartów”. Umieszczenie ich świadczy o poziomie wiedzy urzędników zajmujących się oznakowaniem. Jestem nadal skłonny do podjęcia współpracy z miastem w celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa.”
K. Rzepka P.U. „Super Toys”