iswinoujscie.pl • Środa [09.05.2012, 07:09:42] • Świnoujście

Reprezentant Świnoujścia na podium Mistrzostw Polski w Nordic Walking!

Reprezentant Świnoujścia na podium  Mistrzostw Polski w Nordic Walking!

fot. Czytelnik

Polanica Zdrój już po raz drugi była miejscem rozegrania najważniejszej imprezy organizowanej w tym roku przez Polską Federację Nordic Walking. Były to już czwarte Mistrzostwa Polski NW. Świnoujścianin, Marek Stefanicki, wystartował na dystansie 20 km w kategorii M-50. Z czasem 2h 34 min 08 sek, zajął trzecie miejsce.

Pierwsze i drugie przeprowadzono w Gnieźnie na łatwej i płaskiej trasie. W Polanicy uczestnicy imprezy mieli znacznie trudniejsze zadanie, ponieważ trasa jest dużo bardziej wymagająca dla zawodników i sędziów. Wspinaczka zaraz po starcie przez pierwsze dwa kilometry marszu robi wrażenie na uczestniku tej rywalizacji. Ktoś kto źle rozłożył siły mógł tego później żałować. W tym roku impreza w Polanicy Zdroju dość późno pojawiła się w kalendarzu imprez NW co na pewno miało niekorzystny wpływ na ilość startujących. I tak pomimo tych trudności w zawodach wystartowało ponad dwustu uczestników.

Reprezentant Świnoujścia na podium  Mistrzostw Polski w Nordic Walking!

fot. Czytelnik

Były to pierwsze zawody z cyklu ośmiu imprez Pucharu Polski NW 2012. Do mety dojdziemy dopiero w październiku w Gdańsku. Po drodze będzie można zwiedzić wiele fajnych miejsc, takich jak Inowrocław, Pakość, Osielsko, Hajnówka, Barlinek, Iwonicz Zdrój. Polanica już po raz drugi przyjęła kijkarzy i zarazem urzekła nie tylko słoneczną pogodą.

Gwiazdy Nordic Walking w większości nie zawiodły i można było śledzić pasjonujące pojedynki coraz szerszej czołówki zawodników o zacięciu sportowym. Pojawiły się też mocne nowe i na razie trochę mniej znane nazwiska pretendentów do czołowych lokat. Było widać też wielu chętnych do brylowania na światowych trasach wśród młodzieży. Szczególnie wywodzących się z silnych ośrodków młodzieżowego NW z Janowa (Śląskie) i Barlinka (Zachodnio-Pomorskie).

Na dystansie 5 km w kategorii K-50 wystartowała Stefanicka Urszula która zajęła siódme miejsce z czasem 43 min 17 sek ,
Z kolei na dystansie 20 km w kategorii M-50 wystartował Stefanicki Marek który zajął trzecie miejsce z czasem 2h 34 min 08 sek.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/22188/