iswinoujscie.pl • Niedziela [25.09.2011, 14:47:18] • Świnoujście

Dni Twierdzy na Wyspach największa impreza jesieni 2011!

Dni Twierdzy na Wyspach  największa impreza jesieni 2011!

fot. Sławomir Ryfczyński

Blisko 2 tysiące uczestników zgromadziła sobotnia „Bitwa o Przytór”, „Miasto Historii” w Forcie Gerharda odwiedziło 1893! Wydarzenie przygotowane przez Świnoujską Organizację Turystyczną po raz pierwszy zebrało pochlebne opinie wśród turystów i mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na imprezę.

- Liczyliśmy oczywiście na sporą grupę widzów. Temu służyły wszelkie działania promocyjne, ale te tłumy które zgromadziły się w Przytorze a potem w Forcie przerosły nasze wszelkie wyobrażenia – mówi Anna Starosta ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.
Dodaje, że widzowie byli liczeni przez przejściu przez bramę na bitwę, ale także na Forcie Gerharda.
- Wydawaliśmy bilety. Oczywiście bezpłatne, aby mieć rzetelną statystykę – mówi Piotr Piwowarczyk, dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża Fortu Gerharda. – Wydaliśmy ich dokładnie 1893.

Dni Twierdzy na Wyspach  największa impreza jesieni 2011!

fot. Świnoujska Organizacja Turystyczna

Ogromna część osób oczywiście skorzystała z oferty programowej zarówno dopołudnia w Przytorze przy okazji inscenizacji historycznej, jak i po południu w Forcie.
- Najważniejsze, że zdołaliśmy przyciągnąć ogólnopolskie media – podkreśla Michał Barkas, prezes ŚOT. – Na miejscu była Telewizja Polska a także TVN, która przyjechała wozem transmisyjnym więc z tego co wiem mieliśmy wejścia na żywo! Później także relacje w rozmaitych programach.

Dni Twierdzy na Wyspach  największa impreza jesieni 2011!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na bitwie byli także dziennikarze Polskiego Radia, którzy w rozmowie z nami, zachwyceni bitwą żartowali, że takich dźwięków słuchacze popularnej rozgłośni jeszcze nie słyszeli.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/19614/