Rzecznik Prezydenta Miasta • Środa [27.07.2011, 23:16:44] • Świnoujście
Uczcijmy pamięć warszawskich Bohaterów

fot. Urząd Miasta Świnoujście
W tym roku 1 sierpnia obchodzić będziemy 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie Warszawskie, mimo lokalnego charakteru walk, nie było wydarzeniem regionalnym, ograniczonym tylko do jednego miasta. Polskie Państwo Podziemne, które w dniu wybuchu Powstania zaczęło funkcjonować otwarcie na terenach
zdobytych przez Powstańców, było legalną rzeczpospolitą. Żołnierze Powstania walczyli nie tylko o Warszawę, ale przede wszystkim podjęli się ostatecznej próby boju o ocalenie całego kraju.
Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego postanowiły ponowić akcję z ubiegłych lat nadania obchodom rocznicy charakteru ogólnopolskiego- apelując do mieszkańców polskich miast o uczczenie minutą ciszy Bohaterów tamtych dni.
W Świnoujściu, w dniu 1 sierpnia, wywieszone zostaną na urzędach flagi narodowe.
W dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 w mieście i na jednostkach pływających włączone zostaną na okres jednej minuty syreny. Prosimy mieszkańców i gości miasta o to , aby w tym czasie na ulicach zamarł ruch.