ikamien.pl • Środa [24.11.2010, 18:52:32] • Region

Rewitalizacja Wzgórza Zamkowego w Golczewie zakończona

Rewitalizacja Wzgórza Zamkowego w Golczewie zakończona

UMiG w Golczewie( fot. internet )

Kolejny projekt realizowany przez Gminę Golczewo z dofinansowaniem z Unii Europejskiej dobiegł końca. Prace w ramach inwestycji pn. „Powrót do tradycji. Rewitalizacja wraz z turystycznym zagospodarowaniem Wzgórza Zamkowego w Golczewie” były podzielone na poszczególne etapy.

Pierwszy z nich obejmował zakup sceny mobilnej wraz z kompletnym nagłośnieniem i oświetleniem. Po wybraniu najkorzystniejszej z ofert scena została dostarczona do Golczewa i zaczęła czynnie uczestniczyć w życiu naszej społeczności. Można ją było podziwiać na Szosowych Mistrzostwach Polski czy Festynie Caritasu.

Następnie prace przeniosły się na wzgórze, gdzie dokonano rozbudowy oświetlenia zewnętrznego wieży obronnej – zainstalowano tak zwane oświetlenie iluminacyjne.
Etap kolejny zakładał przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych drzewostanu polegających na przycince oraz zabiegach sanitarno-zabezpieczających drzew. Dopełnieniem całości projektu było zagospodarowanie terenu wokół wieży zamkowej poprzez uporządkowanie całości powierzchni i wykonanie trawników wraz z nawożeniem.

Tym samym wzgórze zaprezentowało, zarówno mieszkańcom naszej gminy, jak i wszystkim odwiedzającym, swą nową osłonę. Projekt przeprowadzony został w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Koszt całości inwestycji to prawie 290 000 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej to kwota 175 000 zł.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/16077/