Sekcje warsztatowe i prezentacje wszystkich dziedzin sztuki to właśnie FAMA. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano zajęcia adresowane do muzyków jazzowych, wokalistów, zespołów wszystkich gatunków, grup teatralnych i kabaretowych. Mile widziani są studenci uczelni aktorskich i plastycznych, fotografowie, literaci i dziennikarze.
Swoje miejsce w Świnoujściu znajdą krytycy sztuki, animatorzy kultury i osób zainteresowane produkcją i realizacją wydarzeń artystycznych. Jak zostać Famowiczem? Pierwszy krok to przesłanie swojego zgłoszenia 2010.fama.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=16.
Udział we wszystkich warsztatach i wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie.
Warto zwrócić uwagę na KONKURS TRÓJZĄB NEPTUNA. 2010.fama.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=14. Jeżeli masz oryginalny pomysł na realizację prezentacji teatralnej, muzycznej, kabaretowej, plastycznej (lub jakiejkolwiek innej) – i chciałbyś walczyć o jedną z głównych nagród Famy, nasza propozycja jest dla Ciebie.
Debiutujących literatów – poetów, pisarzy i reportażystów – zapraszamy do udziału w projekcie MIEJSCA LITERATURY. Warsztaty poprowadzi Darek Foks. Prace uczestników publikowane będą w biuletynie literackim. Przewidziane jest też wydanie Antologii „Swinemünde – Świnoujście”, zawierającej najciekawsze teksty. W ramach projektu zorganizowane zostaną spotkania z uznanymi Autorami. Swój udział potwierdzili jak dotąd: Jurij Andruchowycz, Andrij Bondar, Sofija Andruchowycz, Janusz Rudnicki, Jan Faber, Włodzimierz Nowak.
WARSZTATY TEATRALNE oprócz zaprezentowania autorskich spektakli dają szansę wzięcia udziału w dwóch cyklach zajęć. Poprowadzą je aktorzy Teatru Kana (Szczecin) i Teatru From Poland (Częstochowa).
Osobny cykl zajęć stanowić będą warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej ze Świnoujścia prowadzone przez Teatr Krzyk (Maszewo).
Młodzież zainteresowana udziałem proszona jest o kontakt z Joanną Manistą: 0 693 529 833, joanna.manista@gmail.com
FAMA to nie tylko sceny artystyczne, ale także przestrzeń całego miasta i jego mieszkańcy. To nie tylko promenada i studenci, ale także lokalne osiedla. W odpowiedzi na problemy, które zasugerowali nam sami mieszkańcy Świnoujścia powstał projekt FAMA UDOMOWIONA.
To nie tylko projekt animacyjny dla Świnoujścia, ale też otwarty konkurs dla młodych animatorów. Chcecie sprawdzić się w tej roli? Szukacie możliwości, by zrealizować swój pierwszy projekt? A może macie na koncie różnorodne animatorskie doświadczenia i chcecie podnieść sobie poprzeczkę? Zapoznajcie się ze szczegółami akcji oraz regulaminem konkursu, wymyślcie własny program i zgłoście swój projekt do akcji Fama Udomowiona: www.udomowiona.fama.org.pl www.udomowiona.fama.org.pl
Z myślą o młodych krytykach sztuki powstał projekt szkoły kreatywnego pisania z zakresu krytyki artystycznej. Zakwalifikowane osoby wezmą udział w warsztatach, prowadzonych przez Magdalenę Ujmę oraz wejdą w skład redakcji Gazety Festiwalowej, wydawanej podczas trwania Famy. Przewidziana jest także codzienna redakcja i publikacja relacji na blogu: www.famateksty.blox.pl
FAMA dopuszcza każdą formę twórczej ekspresji, a program festiwalu pozostaje otwarty na spontaniczne inicjatywy uczestników do ostatniego dnia jego trwania.
Do zobaczenia w Świnoujściu!!!!