Gimnazjum Publiczne nr 2 • Czwartek [26.11.2009, 20:54:04] • Świnoujście

Zbierajcie zakrętki. Pójdziecie na koncert. I pomożecie choremu dziecku!

Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu, radio RMF MAXXX oraz Uczelniana Rada Samorządu Studentów Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (główny organizator akcji) skrzyknęli się, aby wspólnie zorganizować imprezę pozytywnie zakrętkową.

W jej ramach odbędzie się 11 grudnia 2009 roku o godz.18.00 w Sali Teatralnej MDK

koncert charytatywny, na którym wystąpią uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2.

Bilet wstępu to 15 zakrętek plastikowych.

Jakie zakrętki Zbieramy?
Prawie wszystkie plastikowe. Zbieramy plastikowe zakrętki typu PET. Na zakrętkach które zbieramy powinno znaleźć się logo trójkącika ze strzałek lub napis: PP, PS, PT, PP, PET. Zbieramy wyłącznie zakrętki - nie zbieramy butelek. Przypominamy, iż nie zbieramy metalowych zakrętek, kapsli oraz nakrętek które zawierają dodatki styropianu, lub innych surowców nie nadających się do przetworzenia.

Dla Kogo?
Grześ ma obecnie 10 lat. Jeszcze niecałe siedem lat temu był pogodnym, zdrowym i radosnym dzieckiem i tak jak jego brat bliźniak, prawidłowo się rozwijał. W lipcu 2002 roku Grześ przeszedł anginę, której powikłaniami były ropne, pneumokokowe zapalenie opon mózgowych. Leczony był w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie oraz w Instytucie Pediatrii w Prokocimiu, gdzie przeszedł operację wszczepienia, a następnie usunięcia zastawki komorowo-otrzewnowej (z wieloma powikłaniami, w tym wtórnym zapaleniem opon mózgowych i padaczką.) Grześ spędził w szpitalu siedem miesięcy. Kiedy wrócił do domu nie był już jednak tym samym roześmianym, bawiącym się z bratem chłopcem. Od tego czasu nie mówi, nie chodzi, nie utrzymuje kontaktu wzrokowego, wymaga stałej opieki rodziców. Miewa częste napady padaczki. Praca rehabilitacyjna prowadzona z Grzesiem daje wolne, ale wyraźnie zauważalne rezultaty. Grześ zaczął sam podnosić głowę, przewracać się na bok, potrafi samodzielnie siedzieć. Kojarzy dźwięki i osoby, choć nadal nie mówi. Nie je samodzielnie, Infekcje oraz ataki padaczki często uniemożliwiają naszemu synowi niezbędną rehabilitację, prowadzonym w ośrodku rehabilitacyjnym oddalonym 15 km od domu. Niedawno dowiedzieliśmy się o Instytucie dla Dzieci z Uszkodzeniami Mózgu - "Daj Szansę" w Toruniu. Metoda rehabilitacji prowadzona przez ten ośrodek, włącza się w program opracowany przez zespół specjalistów dla dziecka przede wszystkim rodzicom oraz najbliższe otoczenie rodziny. Z naszej strony wymaga to determinacji i pracy. Jako rodzice walczymy o naszego syna i jesteśmy gotowi podjąć każde wyzwanie prowadzące do usprawnienia naszego dziecka, jednak koszty leczenia, rehabilitacji, sprzętu, pomocy edukacyjnej - znacznie przewyższa nasze możliwości.

Rodzice Grzesia - proszą o anonimowość.

Fundacja Która pomaga w realizacji celu akcji oraz numer subkonta:

Fundacja Anny Dymnej siedzibą w Krakowie
Ul. Kościuszki 43
Kraków
KRS: 0000174486
NIP: 677-221-75-76
REGON: 356757405

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/11950/