iswinoujscie.pl • Piątek [30.10.2009, 07:05:44] • Świnoujście

Będzie karetka dla szpitala

Będzie karetka dla szpitala

fot. internet

120 tysięcy złotych Urząd Miasta w Świnoujściu przeznaczy na zakup ambulansu dla Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Nareszcie skończy się horror, który przeżywają od lat lekarze i ratownicy Świnoujskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Nowy ambulans to zbawienie dla Stacji. Co sezon lekarze i ratownicy medyczni drżą by nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zatłoczone plaże a w mieście ponad 80 tysięcy ludzi. Często zdarza się, że szpital wynajmuje karetkę z lekarzem, która akurat musi pojechać do Szczecina. Bezradni ratownicy liczą, że nic złego się nie stanie i z jedną karetką oraz bez lekarza będą musieli sobie poradzić.

Dobrze, że po tak długim oczekiwaniu ambulans w Świnoujściu będzie. Tylko w całej sprawie jest jedno ale. Może warto zastanowić się by do świnoujskiej stacji Pogotowia Ratunkowego trafiła karetka z napędem na cztery koła, która bez problemu wjedzie w piasek na plaży i pomoc będzie natychmiastowa. Można sobie wyobrazić, co przeżywają ratownicy brnąc w piasku po kostki niosąc na noszach ponad stukilogramowego człowieka. Może komuś wyobraźnia podpowie, że to trzeba koniecznie zmienić. I to bardzo szybko!
Może Urząd Miejski, który dofinansowuje zakup sprzętu dla policji i straży pożarnej pochyli się też nad zakupem takiego pojazdu.

Okazuje się Niemcy takie karetki już mają. Może teraz kolej na nas.
Andrzej Wiśniewski

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/11635/