iswinoujscie.pl • Środa [08.07.2009, 11:53:23] • Świnoujście

Plaża jest brudna

Plaża jest brudna

fot. internauta

- Plaża jest brudna- zaalarmował nas jeden z internautów. Chodzi o odcinek rozciągający się od betonki aż do wiatraka. – Wszędzie pełno plastikowych butelek, siatek i innego rodzaju śmieci- mówi. Odpowiedzialny za sprzątanie plaży OSiR najwyraźniej skupia się tylko na odcinku plaży strzeżonej.

Jest jednak coś jeszcze. Oprócz zalegających na plaży śmieci w wodzie pływały martwe ptaki. Jeden to kormoran, drugiego ze względu na daleko posunięty rozkład nie udało się zidentyfikować.

Plaża jest brudna

fot. internauta

Zalegające na plaży śmieci można jeszcze przeboleć, jednak pływająca i gnijąca ptasia padlina to widok, łagodnie mówiąc niesmaczny. Podczas wysokich temperatur, jakie ostatnio występowały, proces gnilny postępuje bardzo szybko. Dodajmy, że bakterie mieszają się z wodą, w której później zażywamy morskiej kąpieli. . Apelujemy więc do odpowiednich służb o baczniejsze przyglądanie się plaży na niestrzeżonych odcinkach.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/10242/