POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.06.2009, 20:34:37] • Świnoujście

Najnowszy bestseller Plucińskiego już w księgarniach

Najnowszy bestseller Plucińskiego już w księgarniach

fot. Sławomir Ryfczyński

Już w najbliższych dniach ukaże się w sprzedaży kolejna książka o Świnoujściu, autorstwa naszego współpracownika dr Józefa Plucińskiego, pod tytułem „Kościoły, cmentarze, pomniki Świnoujścia”. W ciągu minionego roku jest to już trzecia książka autora z serii „Gawędy o moim mieście”. Tak jak poprzednie dwie pozycje, ta również napisana jest dobrą polszczyzną, a przekazywane treści są zrozumiałe dla czytelnika niezbyt nawet znającego dzieje miasta.

Wydaje się, że pozycją ta, tak jak poprzednie opracowania dr Plucińskiego, odpowiada na rosnące zainteresowanie historią miasta, w którym żyjemy. Nie ulega też wątpliwości, że będzie ona pomocą dla nauczycieli, uczniów i wszystkich zainteresowanych historią, ale też współczesnością miasta.

Książka sprzedawana będzie od najbliższego czwartku w księgarniach: „Neptun” na Bohaterów Września 81-82, „Szkolnej” przy Placu Wolności oraz w „Nautykwariacie”, na Wybrzeżu Władysława IV. Podobnie jak poprzednie tomiki, ten najnowszy jest także dostępnym nawet na skromną kieszeń nauczyciela a nawet ucznia. Ta dostępność cenowa jest czymś co pozytywnie wyróżnia prace tego autora.

Sprzedaż poprzedzona będzie promocją książki w Bibliotece Miejskiej w środę, 17 czerwca o godzinie 11-ej. W jej trakcie autor zapozna zebranych z treścią książki, swym warsztatem i planami na najbliższą przyszłość. Można też będzie kupić książkę po cenie promocyjnej i otrzymać autograf autora. Wiemy, że wydawca umożliwi też nabycie z „żelaznego zapasu”, wcześniej wydanych 2-ch tomików „gawęd”, których nakład praktycznie jest już wyczerpany. W imieniu organizatora spotkania Biblioteki Miejskiej i naturalnie autora, serdecznie zapraszamy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 50

Gość • Środa [17.06.2009, 09:08:27] • [IP: 83.31.191.***]

ludzie skad w was tyle zlosliwosci, nikt was nie zmusza do kupowania ksiazki, a PAN JOZEF PLUCINSKI JEST CHYBA OSTATNIA OSOBA, KTORA MOZE PRZEKAZAC TTLE CIEKAWYCH WIADOMOSCI O NASZYM MIESCIE. CHWALA MU ZA TO,

Gość • Środa [17.06.2009, 08:37:18] • [IP: 195.117.222.*]

cieszy mnie to bardzo.pan Józef to wspaniały człowiek.jego artykuły czytam z zapartym tchem.

Radykał • Środa [17.06.2009, 08:33:09] • [IP: 80.245.183.***]

Życze powodzenia Panie Józefie

Gość • Środa [17.06.2009, 08:18:14] • [IP: 79.162.151.*]

Serdecznie pozdrawiam i gratuluję.Choć już 11 lat jestem poza Świnoujściem, śledzę pana, wszystkie pana artykuły. Żałuję, że nie będzie mnie na promocji książki. Życze dalszych, owocnych wydań.

Gość • Środa [17.06.2009, 08:07:03] • [IP: 92.42.112.**]

Panie Józefie, uwielbiam Pana książki a Pana bardzo szanuję. Zrobię wszystko żeby przyjść na spotkanie. Pozdrawiam serdecznie !!

GośćRACJA • Środa [17.06.2009, 08:02:55] • [IP: 195.117.222.***]

MIŁO PANA POZNAĆ.:)POWODZENIA:)

Gość • Środa [17.06.2009, 07:54:02] • [IP: 192.168.100.***]

szkoda że spotkanie autorskie jest o takiej godzinie, dla osób pracujących nie ma możliwości uczestniczenia w nim. Bardzo szkoda że taka informacja jest podawana też w ostatniej chwili. Książkę na pewno nabędę dla siebie i dla brata. Fajnie by było mieć je z autografem autora. Pozdrawiam.

Gość • Środa [17.06.2009, 07:05:24] • [IP: 80.245.186.**]

no tak bestseller to jest po sprzedaniu iluś tam tysięcy egzemplarzy, ale tak to jest jak artykuł pisze ktoś kto nie ma pojęcia o tym...

Irek • Środa [17.06.2009, 06:53:02] • [IP: 217.97.193.***]

Super, bede tam o 11. Mam nadzieje, ze bedzie okazja pare slow zamienic.. Ciesze sie, ze sa osoby, ktore przekazuja historie naszego miasta na pismie.

Gość • Środa [17.06.2009, 00:56:06] • [IP: 217.97.199.*]

O S K A R : idź ty już lepiej tą wspólnote zakładaj !

Gość • Środa [17.06.2009, 00:37:23] • [IP: 93.94.188.**]

szanujcie bliznich swych

Gość • Środa [17.06.2009, 00:36:25] • [IP: 95.129.224.***]

HAHAHAHAHA bestseller, który dopiero pojawił się w księgarniach?! WIECIE WY W OGOLE CO TO ZNACZY BESTSELLER??

Gość • Środa [17.06.2009, 00:32:27] • [IP: 93.94.188.**]

kto?sami sobie odpowiedzcie...moze Ci z marsa;)

Gość • Środa [17.06.2009, 00:31:28] • [IP: 93.94.188.**]

Idioci!

Gość • Wtorek [16.06.2009, 23:47:27] • [IP: 80.245.190.***]

Ciekawe jaki koszt :)

Gość • Wtorek [16.06.2009, 23:32:31] • [IP: 83.11.134.***]

Redaktorze, bestsellerem to ta książka ma dopiero szansę się stać, to czytelnicy zadecydują, ona dopiero wchodzi na półki.

Gość • Wtorek [16.06.2009, 23:22:17] • [IP: 88.156.235.***]

szkoda tylko, ze spotkanie z autorem jest o takie porze...

Gość • Wtorek [16.06.2009, 23:14:48] • [IP: 81.154.180.*]

pan slawomir to wymyslony amoator przez nauczycieli zeby niebylo widac juz takiego wstydy na miescie i zeby wszyscy w domu siedzieli i czytali te kasiazki za bajer stary chyba juz zadlugo siedzi nad wodom hehe

Szader • Wtorek [16.06.2009, 23:06:36] • [IP: 217.97.199.**]

Radykał... gratuluje bestselleru.

Radykał • Wtorek [16.06.2009, 22:31:09] • [IP: 80.245.183.***]

O pożarze niech powie osoba zań odpowiedzialna. A jego osoby proszę nie tykać. Dla miasta to wielka strata, że na czele muzeum nie stoi Pluciński a. ... sam nie wiem co.

Gość • Wtorek [16.06.2009, 22:24:06] • [IP: 83.168.75.*]

Tytuł jest sformułowany nieprawidłowo - bestsellerem książka może się stać dopiero jakiś czas po wydaniu." W ciągu minionego roku jest to już trzecia książka autora z serii „Gawędy o moim mieście”." Tutaj też ciężko zrozumieć o co chodzi. Czy te pozycje zostały wydane w tym roku, czy może w ubiegłym? Ktoś w ogóle sprawdza teksty przed ich zamieszczeniem na tej stronie?

Marlena • Wtorek [16.06.2009, 22:04:38] • [IP: 92.42.118.***]

Panie Józku gratuluję serdecznie :) oby więcej takich wynalazków :P

Gość • Wtorek [16.06.2009, 22:04:28] • [IP: 83.20.8.**]

Ciekawe co powie o pożarze w świnoujskim muzeum gdy odchodził ze stanowiska

Gość • Wtorek [16.06.2009, 21:38:30] • [IP: 80.245.180.*]

no tak...wszystko pieknie. bardzo chcialbym przyjsc nato spotkanie i pewnie bym zakupil ksiazki... tylko co to za godzina?? o tej porze to raczej wiekszosc ludzi jest w pracy

Gość • Wtorek [16.06.2009, 21:13:14] • [IP: 80.245.182.***]

Brawo kolejna ciekawa lektura o Ś-CIU !! Pozdrowienia dla Pana Józefa !! SGM

Oglądasz 26-50 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■