POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.06.2009, 20:34:37] • Świnoujście

Najnowszy bestseller Plucińskiego już w księgarniach

Najnowszy bestseller Plucińskiego już w księgarniach

fot. Sławomir Ryfczyński

Już w najbliższych dniach ukaże się w sprzedaży kolejna książka o Świnoujściu, autorstwa naszego współpracownika dr Józefa Plucińskiego, pod tytułem „Kościoły, cmentarze, pomniki Świnoujścia”. W ciągu minionego roku jest to już trzecia książka autora z serii „Gawędy o moim mieście”. Tak jak poprzednie dwie pozycje, ta również napisana jest dobrą polszczyzną, a przekazywane treści są zrozumiałe dla czytelnika niezbyt nawet znającego dzieje miasta.

Wydaje się, że pozycją ta, tak jak poprzednie opracowania dr Plucińskiego, odpowiada na rosnące zainteresowanie historią miasta, w którym żyjemy. Nie ulega też wątpliwości, że będzie ona pomocą dla nauczycieli, uczniów i wszystkich zainteresowanych historią, ale też współczesnością miasta.

Książka sprzedawana będzie od najbliższego czwartku w księgarniach: „Neptun” na Bohaterów Września 81-82, „Szkolnej” przy Placu Wolności oraz w „Nautykwariacie”, na Wybrzeżu Władysława IV. Podobnie jak poprzednie tomiki, ten najnowszy jest także dostępnym nawet na skromną kieszeń nauczyciela a nawet ucznia. Ta dostępność cenowa jest czymś co pozytywnie wyróżnia prace tego autora.

Sprzedaż poprzedzona będzie promocją książki w Bibliotece Miejskiej w środę, 17 czerwca o godzinie 11-ej. W jej trakcie autor zapozna zebranych z treścią książki, swym warsztatem i planami na najbliższą przyszłość. Można też będzie kupić książkę po cenie promocyjnej i otrzymać autograf autora. Wiemy, że wydawca umożliwi też nabycie z „żelaznego zapasu”, wcześniej wydanych 2-ch tomików „gawęd”, których nakład praktycznie jest już wyczerpany. W imieniu organizatora spotkania Biblioteki Miejskiej i naturalnie autora, serdecznie zapraszamy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Czwartek [18.06.2009, 12:55:30] • [IP: 217.97.193.***]

Ze slownika na temat slowa Bestseller" ...In everyday use, the term bestseller is not usually associated with a specified level of sales, and may be used very loosely indeed in publisher's publicity" czyli to slowo mozna luzno uzywac i nie mosi sie ono koniecznie wiazac z iloscia sprzedanych egzemplarzy - wytykajacy wczesniej do nauki raz dwa

Gość • Czwartek [18.06.2009, 07:57:25] • [IP: 88.156.233.***]

Tak na fortach jest cyrk przebierańców, jak małpy na prowincji.

Gość • Czwartek [18.06.2009, 07:25:17] • [IP: 88.156.233.***]

Gdzie są do kupienia książki p. dr Plucińskiego? Czy są w naszych księgarniach?

Radykał • Środa [17.06.2009, 22:15:24] • [IP: 80.245.183.***]

Kłaniam się i służę wsparciem.

Eno • Środa [17.06.2009, 22:08:56] • [IP: 212.14.30.*]

Eno Eno Pan Płuciński rowniez jest reprezentantem JP!:) Pozdrawiam wielki szacunek

J. Pluciński • Środa [17.06.2009, 20:57:22] • [IP: 80.245.191.***]

Wywołany do tablicy zabieram głos. Sprawa muzeów. Faktycznie nie pałam entuzjazmem do praktykowanych metod ukazywania skomplikowanej historii tych terenów. W sprawie tej zamierzam wypowiedzieć się ale nieco obszerniej niż ten post. Tak jak IP 199 uważam, że jest to konieczne i to już w tym roku. Nie zachwycają mnie też przebierańcy w komicznych mundurach Czerwonej Armii czy Wehrmachtu, czy wywieszania obcych nam flag. Korespondentowi mieniącemu się Radykał jestem wdzięczny za wyręczenie mnie w wykładaniu spraw oczywistych. A wszystkim, którzy o książce i jej autorze się wyrazili, dobrze czy krytycznie, szczere podziękowania. Już siedzę nad następnym tomikiem. Pozdrawiam. J.P.

Gość • Środa [17.06.2009, 20:39:32] • [IP: 217.97.199.*]

Dobrze że dziś jest spotkanie nie napisliście jutro.Szkoda!

Gość • Środa [17.06.2009, 17:22:31] • [IP: 87.205.245.***]

Pan Doktor Pluciński jest uznanym, cenionym historykiem z autorytetem, ale i doświadczonym muzealnikiem. Niewątpliwie ciekawe byłoby Jego zdanie w kwestii ekspozycji w fortach świnoujskich. Czy powinny one iść w stronę czystej komercji, czyli zabawy za euro, głównie turystów niemieckich, rozbawionych np. szwejkowską musztrą, strzałami z prochówki, przebierańcami w mundury pruskie, a czasem i sowieckie. albo w kierunku skansenu prusko-hitlerowskiego militaryzmu z emblematami hitlerowskich jednostek, czy też w kierunku poważnego muzeum historii Pomorza? Pan Pluciński, chyba jako pierwszy zakwestionował zawyżanie liczby ofiar bombardowania Świnoujścia 12 marca 1945 przez czynniki niemieckie. Czy wobec tego polskie ekspozycje nie powinny podjąć inicjatywy w tej i innych sprawach, np. w kwestii znaczenia bazy Swinemunde w momencie przygotowań i napaści Niemiec na Polskę w 1939 i w walkach 1945 o Pomorze, Pobrzeże Szczecińskie i Środkowe, Dziwnów, Kołobrzeg? Wszak w tym roku przypada 70lecie tej napaści.

Radykał • Środa [17.06.2009, 17:07:31] • [IP: 80.245.183.***]

Też byłem na spotkaniu. Ksiazka napewno jest swietna.

Obywatel • Środa [17.06.2009, 16:44:09] • [IP: 93.94.184.***]

A ja juz kupiłem i zabieram się do czytania. Żałuję że nie moglem byc na prezentaccji...

Kapitalny • Środa [17.06.2009, 16:04:53] • [IP: 212.14.30.*]

Kapitalny czlowiek, ksiazke kupie jak tylko wroce do Swinoujscia. Troche pokory to Wam by sie przydalo, tytul rzeczywiscie idiotyczny ale czego tu... A z reszta szkoda pisac bo i tak zaraz usuna.

ha • Środa [17.06.2009, 15:14:48] • [IP: 80.54.123.***]

Nie mozemy zapomniec, ze 90% komentarzy jest zawsze negatywna, gdzie sie nie zajdzie. Wiele portali likwiduje juz opcje zostawiania komentarzy. Niestety, zasze jest nam latwiej narzekac i komus dogrysc. Jak to mowia, ranne psy najgorzej szczekaja. Bylem na spotkaniu dzisiaj i przeszlo ono moje oczekiwania. Pozdrawiam i zabieram sie do lektury.

Mount R • Środa [17.06.2009, 14:27:13] • [IP: 80.245.189.***]

Szanowny Panie dr Pluciński to że pan pisze ciekawie-chwilami nawet bardzo, to wiemy od dawna ale jak do cholery udało się Panu" spacyfikowac" i uładzic Radykała?!

Radykał • Środa [17.06.2009, 14:22:51] • [IP: 80.245.183.***]

Ip 202 nie ma żadnego taktu ponieważ w jego naturze leży to by nie być taktownym i kulturalnym. Wyssał to niejako z mlekiem matki :)

J.Pluciński • Środa [17.06.2009, 14:15:54] • [IP: 80.245.191.***]

Szanowny IP 202, nieco taktu. Ten tytuł nie jest mego autorstwa. Pozdrawiam, życzę miłego dnia.

Gość • Środa [17.06.2009, 14:03:06] • [IP: 83.16.74.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.06.2009, 13:41:26] • [IP: 79.190.202.***]

Panie Pluciński trochę POKORY. przynajmniej na stare lata. jakiż to bestseller??

Gość • Środa [17.06.2009, 13:33:59] • [IP: 195.117.222.*]

11:44 jak może byc przepisane z ksiazek? myślenie nie jest twoją mocna stroną, uważasz, ze pan Józef pownien napisać nowa historie?

Gość • Środa [17.06.2009, 13:13:22] • [IP: 88.156.233.***]

O kurde! Jeszcze nie wydano jej oficjalnie a już jest bestsellerem;)!! A tak poważnie to bardzo dobrze że jest ktoś taki jak Pan Józef Pluciński, bo chyba jako jedyny potrafi bardzo pięknie o Świnoujściu opowiadać...

Gość • Środa [17.06.2009, 12:51:20] • [IP: 89.75.101.**]

Pozdrawiem, zycze sukcesow i napewno kupie Pana najnowsza ksiazke

Gość • Środa [17.06.2009, 12:43:00] • [IP: 80.245.186.**]

Jestem dumna, że w naszym mieście żyje tak wspaniały człowiek jak Pan Józef. Pięknie opowiada o Świnoujściu. Żałować należy, że nie przez wszystkich jest doceniany (przypuszczam, iż większość złośliwych krytyków nawet nie miało w łapkach twórczości Pana Józefa).

Gość • Środa [17.06.2009, 12:28:54] • [IP: 83.16.74.***]

Moze materjałoznawco weź i coś sam napisz ?

Radykał • Środa [17.06.2009, 12:20:17] • [IP: 80.245.183.***]

Wcale nie jest to ściaganie. Tak się pisze monografie, książki. Widać, że przedmówca nie pisał pracy mgr i nie słyszał o czymś takim jak przypisy i źródła. W każdym bądź razie - teraz mam nadzieje, już wie, że coś takiego jest:)

Gość • Środa [17.06.2009, 11:44:34] • [IP: 80.245.183.***]

fantastyczna ksiazka szkoda tylko ze wiekszosc materjalow przepisana z innych ksiazek tylko w innej formie w szkole pani na to mowila :SCIAGANIE

Radykał • Środa [17.06.2009, 10:17:36] • [IP: 80.245.183.***]

Ludzie? pfff

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■