POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.06.2009, 19:18:48] • Świnoujście

Turyści marzli

Turyści marzli

Sobotnie popołudnie na plaży. Nie wszystkim przeszkadzał silnie wiejący wiatr.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Miało być ciepło i świecić słońce. Pogoda na długi weekend rozczarowała turystów. Było zimno, wietrznie i padał deszcz. Tylko w sobotę i niedzielę można było na chwilę ujrzeć słońce.

Meteorolodzy zapowiadali, że pogoda nad Bałtykiem spłata turystom figla. Mimo tego tysiące ludzi zdecydowało się na przyjazd do Świnoujścia. Od piątkowego poranka przeprawy promowe przeżywały prawdziwe oblężenie. Przyjezdnych nie odstraszyło nawet godzinne oczekiwanie na prom.

Ten kto zapomniał parasola musiał spędzić cały piątek w hotelowym pokoju. Deszcz na przemian z silnymi porywami wiatru to codzienność w miniony długi weekend. Z wietrznej pogody najbardziej cieszyły się dzieci puszczające latawce na plaży. Słońce pojawiło się na chwilę w sobotę i niedzielę. Ci wytrwalsi łapali czerwcowe promienie otoczeni szczelnie parawanami. - Zmienna pogoda to bałtyckie uroki – mówi pan Krzysztof leżący za parawanem z żoną Małgorzatą. - Wieje silnie, ale dajemy radę... mamy nadzieję że nas nie zdmuchnie – dodaje.

Zadowoleni byli głównie restauratorzy. W weekendowe popołudnia można było spotkać na promenadzie tłumy spacerujących turystów. - Odwiedziło nas sporo klientów chcących w wietrzny i chłodny dzień rozgrzać się gorącą czekoladą – mówi pani Kasia właścicielka kawiarni Amsterdam.

Mamy nadzieję, że lato będzie łaskawsze i nad świnoujskim niebem częściej zagości słońce.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Środa [17.06.2009, 12:10:14] • [IP: 83.27.28.***]

No nie, kto rządzi tym miastem! Żeby w długi weekend było zimno! KTOŚ SIĘ NIE POSTARAŁ !! Miało być słońce !

Gość • Wtorek [16.06.2009, 17:48:14] • [IP: 80.245.188.***]

najlepsze jest to ze za tymi zmarznietymi dziadkami opalaja sie mlodzi

ܜܡܓܖܤܢ® • Wtorek [16.06.2009, 13:36:48] • [IP: 83.31.191.**]

Pewien człowiek przeczytał w mądrej książce, że jeśli chce żyć długo to powinien codziennie rano jeść płatki owsiane z odrobiną prochu strzelniczego. Facet postanowił tego przestrzegać i dożył wieku 98 lat. Pozostawił po sobie 6 dzieci, 17 wnucząt, 31 prawnucząt i 5 metrowa dziurę w ścianie krematorium.

Gość • Wtorek [16.06.2009, 09:32:50] • [IP: 83.31.184.***]

moja Babiczka pocharzi z Chrzanowa...;)

Gość • Wtorek [16.06.2009, 08:49:18] • [IP: 88.156.233.***]

dziadku, proszę otulić babiczkę..a będzie Wam cieplej...

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 21:21:38] • [IP: 217.97.199.*]

Turysci niech siedza w chalupie a nie laza i nazekaja ze jest zimno! zimy mrozow niema to o co chodzi?ach turysci turysci zimorodki

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 18:39:54] • [IP: 83.31.181.**]

No właśnie turyści marzli, a mieszkańcy, to nie marzli?

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 18:11:43] • [IP: 93.94.184.***]

a mieszkańcy nie marzli O_o. super tytuł.

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 18:06:34] • [IP: 83.31.181.**]

bla, bla, bla, jak zwykle.

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 16:03:31] • [IP: 217.97.199.*]

O pogodzie na długi weekend trąbili już od ok 2 tyg. w stecz, że bedzie brzydka !!Niech maja pretensje do siebie!!

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 14:43:22] • [IP: 213.158.199.***]

ZARAZ POJAWI SIE ARTYKUL " JAK ŻMURKIEWICZ POGODE ZAPRZEPASCIL CZ1 "

ܜܡܓܖܤܢ® • Poniedziałek [15.06.2009, 14:34:46] • [IP: 83.21.124.*]

▬►Niech marzną dziady i baby ● Ważne, że ja nie marzne ● ♠

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 11:27:51] • [IP: 195.117.222.*]

no to może latem u nas nie będą marzli tylko w Międzyzdrojach, bo jak się kolejki porobią na promy to wszyscy przyjezdni tam uderzą

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 10:54:18] • [IP: 83.24.89.***]

Ale inni będą mieli ciepło. To pech.

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 09:40:46] • [IP: 93.94.184.***]

turystyczna piosenka

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 09:38:25] • [IP: 92.42.114.**]

A w Warszawie browar na starówce jest po 15 zł i co Wy na to ?U nas taniocha

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 08:59:24] • [IP: 212.160.162.**]

Świnoujście jest piękne nawet przy złej pogodzie!

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 08:57:58] • [IP: 217.97.193.**]

Kosmici atakuja...

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 08:56:04] • [IP: 77.254.246.***]

psiakrew znowu te czerwone komuchy winne i zmur i agatowska...

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 08:47:37] • [IP: 80.245.186.**]

i co mnie to obchodzi? może mam im ciepłej herbatki zanieść? czy co?

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 08:41:43] • [IP: 217.97.199.*]

hahaaha :P no i?

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 00:56:14] • [IP: 91.199.250.*]

normalnie wydarzenie dnia - w końcu się dowiedziałem czegoś konkretnego- pogoda była do d.. super dzięki Sławku bo nie wiedziałbym jak była pogoda w ostatnich dniach

Gość • Niedziela [14.06.2009, 23:59:08] • [IP: 91.94.140.**]

Tak winny jest ormiański cygan, że takie tłumy lgną do miasta nie bacząc na prognozę pogody, bo cudaka można i w słońcu i deszczu oglądać.

Gość • Niedziela [14.06.2009, 23:12:26] • [IP: 93.94.188.**]

Drogo jest nie przez turystów, ale przez Niemców-to właśnie przez nich płacimy w sklepach o parę złotych wiecej, niż ludzie mieszkający w Polsce a nie na niemieckiej wyspie.Oni zarabiają 1200 EU a my 1200 zł.Jest różnica co?

Gość • Niedziela [14.06.2009, 22:59:12] • [IP: 80.245.179.***]

No tak się rozczuliłam że jestem do tej pory zalana łzami myśląc o słonecznych brzegach Tegucigalpy.

Oglądasz 1-25 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■