POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.06.2009, 14:24:44] • Świnoujście

Coraz dłuższe kolejki na prom

Coraz dłuższe kolejki na prom

Prawobrzeże. Kolejka oczekujących na prom na przeprawie Centrum w piątek o godz. 12:00(fot. Sławomir Ryfczyński )

W długi weekend kierowcy samochodów bili rekordy, jeśli chodzi o czas który spędzali w kolejce na obie przeprawy promowe.

Wszystko dlatego, że do miasta od piątku zjeżdżali turyści chcący spędzić długi czerwcowy weekend nad Bałtykiem. Na przeprawie karsiborskiej kolejka sięgała do wjazdu na wysypisko śmieci. Mniej wytrwali wyjeżdżali z kolejki i wybierali Międzyzdroje.

Coraz dłuższe kolejki na prom

Lewobrzeże. Pojazdy chcące wyjechać z miasta na przeprawie Warszów w sobotę o godz. 13:00(fot. Sławomir Ryfczyński )

Z kolei ci, którzy chcieli wydostać się z miasta stali w kolejce na prom kończącej się na ulicy Marynarzy. W przypadku tak długiej kolejki kierowcy powinni zastanowić się, czy nie szybciej wydostać się z miasta korzystając z objazdu przez Niemcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 176, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 176

Gość • Sobota [13.06.2009, 16:27:16] • [IP: 80.245.188.***]

ale albania wiocha dla urzedasow co patrza jak w lape dostac i nic nie robia pontony i cala klika urzedowa

Gość • Sobota [13.06.2009, 16:20:16] • [IP: 93.94.188.***]

Kiedy tunel??

Gość • Sobota [13.06.2009, 16:18:46] • [IP: 93.94.188.**]

Macie rację!Stajemy się wioską dla niemców dla nich nie problem się do Nas dostać.Odcięta od Polski wiocha skąd młodzi uciekają a Niemców coraz więcej...Do Międzyzdrojów wjeżdża paręnaście autokarów z turystami dziennie jak nie więcej- ludzie robią zakupy itd...fotki pamiątkowe i tak reklama idzie w Polskę.My z naszymi promami i czekaniem 4 godziny na wjazd do miasta a potem na wyjazd...no cóż totalna antyreklama:/Szlak człowieka trafia na taki stan rzeczy!!

Gość • Sobota [13.06.2009, 16:06:36] • [IP: 77.254.252.***]

No i faktycznie, Międzyzdroje staną się euro-kurortem, bałtyckim Las Vegas, a Świnoujście całkiem zapyzieje, będzie ubogim przedmieściem Międzyzdrojów!

Gość • Sobota [13.06.2009, 16:03:53] • [IP: 80.245.188.***]

Niech miasto z naszym super działającym preziem sporządzi studium ile dziennie tracimy przez brak stałego połączenia. Dlaczego takie dziury jak Międzyzdroje kwitną obok nas. A tak na marginesie to myślę że w Miedzyzdrojach powstanie pomnik na część naszego prezia (mają mu za co dziękować).

Gość • Sobota [13.06.2009, 16:01:31] • [IP: 77.254.252.***]

To było całkowicie do przewidzenia po wejściu w życie układu z Schengen... Most, a nie tunel, byłby najlepszym i najszybszym rozwiązaniem... Tylko nie wiadomo, który kolejny rząd na to się zdecyduje? Bo rząd Tuska, ani Kurszewskiej chyba nie...

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:59:42] • [IP: 93.94.188.**]

Koszmarek z promami!Międzyzdroje pełne turystów co się dziwić...ech szkoda słów:/

episode • Sobota [13.06.2009, 15:54:00] • [IP: 92.42.118.**]

Z atrakcji dla tego starszego pana polecam cmentarz na ul.Karsiborskiej

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:46:42] • [IP: 91.199.250.*]

rozwiązanie jest proste pełen prom odbiaja a nie czeka kilkanaście minut aby płynąć zgodnie z rozkładem - dodatkowej załogi nie trzeba - koszty się niewiele zwiększają - na postoju prom tez spala paliwo, wystarczy trochę inicjatywy dyspozytora. ..

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:37:03] • [IP: 83.21.35.***]

A może tak postawić jeden dodatkowy prom płatny?

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:37:02] • [IP: 83.31.202.***]

do tego starego buca jezeli ty sieroto * chrzanisz mlodziez to wez i * * a dla takich jak ty to jest * oraz same przyjemnosci dla takich zgredow jak to to co niby soba reprezentujesz i idz sie tam po...sam mam 65lat ale takiego wyrazenia w stosunku do mlodziezy nigdy bym nie wypowiedzial a wlasciwie to mi ciebie sieroto SZKODA

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:34:24] • [IP: 80.245.190.***]

I tym właśnie przegrywamy z innymi miejsowosciami!!

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:22:55] • [IP: 83.21.1.*]

Ja odnosnie to pana starszego mowi pan chrzani mlodych tak samo moglibsymy o panu powiedziec ze chrzanimy starszych ja mam 21 lat i naprawde na tym sciu nie ma co robic zadnych atrakcji dla mlodziezy

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:19:49] • [IP: 88.156.233.**]

chicieliscie czerwonych to macie !! jakby hitler zyl to czuje ze obok toru wodnego bysmy mieli most do polic ;-)

Gość • Sobota [13.06.2009, 15:16:02] • [IP: 80.245.188.***]

już są miedzyzdrojach turyści. U nas sami niemcy ale jakiś młody ? - no nie bardzo... A co do atrakcjii dla młodzieży ? nie oszukujmy się nic a tym mieście nie ma. miasto emerytów. nie przeszkadzają mi starsi ludzie tylko że dla nich to jest fajny spacer po promenadzie i fontanny. co do fontanny... Było tu kiedyś zdjęcie że młodzież biega przez fontannę. Dziwicie się!?. co do pana z IP: 193.200.150.*** to samo mogę powiedzieć o panu. choć tego nie zrobie. a mówią że to młodzież jest nie wychowana i myśli tylko o sobie. ;] Pozdrawiam pana staruszka.

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:58:25] • [IP: 80.245.182.***]

Tunelu nigdy w Świnoujściu nie będzie. Tylko szaleniec może dać kasę na tunel łączący dwie dzielnice małego kresowego miasta. Wybawieniem mógłby być most otwierany, średniowysoki. Taki z prześwitem ok. 18m Most byłby o połowę tańszy. Co do promów, to trudno mieć pretensje do promiarzy. Wszak projekt modernizacji" karsiborów" wykonano jeszcze w 1998 roku. Rząd gwarantował pieniądze, ale nastał Stachu Możejko co chciał tunela, no i wyprosił u wojewody Lisewskiego rezygnację z modernizacji. Tak to Stachu zaprzepaścił modernizację promów i stracił kasę - kilkadziesiąt milionów złotych. Teraz promy się sypią, brak pieniędzy w budżecie państwa nie pozwala na modernizację. Do partnerstwa publiczno- prywatnego w sprawie sfinansowania tunelu trudno będzie kogoś znaleźć. Tu nie ma przeszło 14 tys pojazdów na dobę jak w Trawemunde. U nas w skali roku jest niespełna 4 tysiące. Czekają nas trudne czasy.

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:53:09] • [IP: 80.54.123.**]

A most i tunel dalej czekają grzecznie na szafeczkach w projektach, które nigdy nie zostaną wykorzystane, albo dopiero za 10 lat.

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:52:33] • [IP: 83.21.19.***]

Będzie tak, że do Międzyzdrojów turyści zawitają.W sumie tam będzie LEPIEJ niż stać 4 godz. w kolejce na prom...Obłęd..

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:44:33] • [IP: 83.21.19.***]

mam nadzieje że w końcu sie doczekamy na ten tunel. bo stanie w tych kolejkach doprowadza do szału.albo niech pływaja 4 bieliki i 4 karsibory to moze zmniejszy czas na czekanie wjazdu do i z centrum

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:44:17] • [IP: 193.200.150.***]

Nie rozumiem, dlaczego niektórym pacanom wydaje się, ze do obowiązków miasta należy zapewnianie młodzieży atrakcji. Jestem stary, chrzanię młodzież i jej potrzeby, żądam wiecej atrakcji dla starców.

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:43:01] • [IP: 80.245.179.***]

Instynkt stadny i niechęć do zmian?

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:34:18] • [IP: 80.245.190.***]

Dokładnie - w TAKIM mieście nie zostanie żadna zdrowo myśląca, młoda osoba... Dlaczego? Bo to miasto bez perspektyw a do tego miasto z którego cięzko się jest wydostać. Jakieś atrakcje dla młodzieży? Obsrane dwie fontanny na promenadzie. Jakieś szkoły z perspektywami na przysżłość? Żadnych!

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:31:40] • [IP: 88.156.234.***]

A dokąd dokopał się Możejko ?

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:30:58] • [IP: 92.42.114.**]

powinno cos z tym zrobic wkoncu powinny plywac po 3 albo nawet 4 promy

Gość • Sobota [13.06.2009, 14:29:43] • [IP: 83.21.15.*]

Jak Janusz Żmurkiewicz tunel zaprzepaścił...część 20 ? ;p

Oglądasz 151-175 z 176
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■